Witam
mieszkam w kamienicy na drugim piętrze, kamienica jest dwupiętrowa, mieliśmy piec kaflowy, zburzyliśmy go i wstawiliśmy kozę, komin ani przez moment nie był wolny, w piecu kaflowym paliliśmy rzadko, teraz w kozie codziennie,
problem polega na tym, że rozpalając strasznie się dymi, otwieramy okna, dowiedzieliśmy się też, że sąsiad z dołu zrobił z naszego komina sobie wentylację ( za zgodą kominiarza), co komu grozi i jak to rozwiązać i czy jakbyśmy zostali przy piecu i palili codziennie, czyli też wtedy kiedy by było niskie ciśnienie na dworzu, to czy groziło by nam zaczadzenie? Czy my w jakiś sposób zagrażamy sąsiadowi?
wentylacja w kominie
Moderator: Redakcja e-instalacje.pl
-
Agnieszka Strawińska
- Aktywny

- Posty: 203
- Rejestracja: 20 sie 2006, 7:19
Mistrzowie kominiarscy nie dają żadnych pozwoleń - oni tylko wykonują ocenę techniczną i ocenę prawidłowość podłączeń a ostateczną decyzje podejmuje albo inspektor techniczny d/s budowlanych lub d/s sanitarnych jeżeli chodzi o instalacje ogrzewczą reprezentujący właściciela budynku i uprawniona osoba w zakładzie gazowniczym jeżeli dotyczy to instalacji gazowej i urządzeń gazowych.
aga
