jak ocieplić strop drewniany ??
Moderator: Redakcja e-izolacje.pl
jak ocieplić strop drewniany ??
Witam !!! Mam pytanie , mam domek murowany z cegły i strop z belek około 6x12cm , belki co 40cm, jest to strop między pomieszczeniem ogrzewanym a poddaszem użytkowym ocieplonym juz wełną m. chciałbym zeby ktoś mi doradził , w jakiej kolejności ocieplić ten strop m.in. gdzie folia itd., z pod spodu maja być płyty g.-k. Bardzo chcem żeby te poddasze było ciepłe . Bardzo bede wdzięczny za porady , z góry dziękuje 
widze ze chyba nikt mi nie pomoże :/:/ dzięki wszystkkim !!!
czy mógłby ktos odpowiedzieć na moje pytanie które zadałem w temacie ???? bardzo mi to jest potrzebne , a niemam sie kogo zapytać kto sie na tym zna :/ weźcie ludzie coś napiszcie !!! czy to takie trudne dla kogos kto sie zna na tych rzeczach , w końcu od tego jest te Forum
-
driver1880
- Aktywny

- Posty: 113
- Rejestracja: 28 wrz 2007, 18:42
Jeśli poddasze ma być ciepłe non stop to tego stropu w ogóle nie trzeba ocieplać, bo warstwa wełny blokuje przepływ ciepła z dołu do góry.jest to strop między pomieszczeniem ogrzewanym a poddaszem użytkowym ocieplonym juz wełną m. chciałbym zeby ktoś mi doradził , w jakiej kolejności ocieplić ten strop m.in. gdzie folia itd., z pod spodu maja być płyty g.-k. Bardzo chcem żeby te poddasze było ciepłe
Jeśli to poddasze ma własne ogrzewanie, od czasu do czasu wyłaczane, to dałbym w tym wypadku, wyjątkowo, tylko 10cm wełny.
Od spodu należy zawsze założyć folię paroizolacyjną przed montażem płyt gipsowo kartonowych, na wszelki wypadek - obniżenia temperatury na poddaszu.
Jednak pozostaję jeszcze problem akustyki, pusty strop bardzo dudni, przepuszcza głos, a z wełną blokuje przepływ ciepła, jak już wspomniałem wcześniej. Jeżeli jednak dół miałby ogrzewać górę własnym ciepłem to nie dawałbym wełny. Pewną poprawę akustyki można osiągnąć poprzez ułożenie na belkach pasków gumy lub wełny.

