działka budowlano-rolna

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wabik222
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: lublin

działka budowlano-rolna

Post autor: wabik222 »

Witam wszystkich forumowiczów,po wyczerpującym szukaniu znalazłem bardzo fajną działke i do tego w dobrej cenie.Jest jeden problem.Działka ta jest budowlano-rolna,ma powierzchnię 31 arów z czego ok 7 arów jest budowlanej a reszta rolnej.Spisałem z właścicielką juz umowe przedwstępną.Moja działka powstała z podzielenia jednej większej na 2.Warunki całej działki pozwalały na budowę domu takiego jaki chce.Teraz czekam na zaakceptowanie podziału.Czy warunki dla mojej działki mogą zmienić się znacząco?Słyszałem też ze zanim kupię działkę sprzedający musi zgłosić zamiar sprzedaży do Agencji Rolnej.Czy ktoś z was postawił dom na takiej działce i jakie mnie bedą czekać problemy?Serdecznie dziękuję za odpowiedz.

marjo23

Post autor: marjo23 »

WITAM . ZGŁOSZENIE DO AGENCJI TO TYLKO FORMALNOSC NAPEWNO NIE BENDA ROBIOC PROBLEMU CO DO SPRZEDAZY. DOMYSLAM SIE DLACZEGO Z 31 ARÓW ZROBIŁO SIE TYLKO 7 DZIAŁKI BUDOWLANEJ MOZE WYNIKAC TO Z LINI ZABUDOWY W MPZP. ALE TO NIE JEST PROBLEM POSTAWISZ NA TYM DOM POMIETAJ TYLKO ZE ODRALNIAC NIE TRZEBA ZABUDOWY DO 5 ARÓW POWYZEJ TRZEBA PŁACIC ZA KAZDY METR. WARUNKI NIE MOGA SIE ZMIENIC JAK JEST POD ZABUDOWE JEDNO RODZINNA TO SA ONE TAKIE SAME CZY NA 1 hA CZY NA 5 ARACH W DANYM MIEJSCU. pilnuj tylko metrów od granicy najlepiej niech jest wiecej niz cztery wtedy nie musisz pytac sasiadów o jakies pozwolenia. to tyle pozdrawiam.

Nikita_Bennet
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 23:30
Lokalizacja: płn Polski

Post autor: Nikita_Bennet »

pogadaj z notariuszem.
jak ja kupowałem w te wakacje parę arów to notariusz nie zglaszal tego bo mam mgr inz z rolnictwa a i dzialki uzywam rolniczo ale idzie o to ze wg mnie to notariusz to zglosi agencji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo budowlane”