Gładzie pękają
Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl
- Złotowłosa
- Superużytkownik

- Posty: 523
- Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Gładzie pękają
Mąż nakłąda głądzie samodzielnie jednak po wyschnięciu pęka... Co robić, co może być przyczyną?
Re: Gładzie pękają
To jest jeden z najczęstszych błędów przy pierwszym zetknięciu z gładzią i dokładnie tak wychodzi kiedy nakłada się jedną grubą warstwę zamiast kilku cienkich. Gładź przy schnięciu traci wodę i kurczy się, a przy grubej warstwie to kurczenie jest nierównomierne i w rezultacie właśnie pęknięcia. Przy cienkich warstwach każda schnie równomiernie i ruch materiału jest minimalny. Naprawienie tego nie jest tragedią, pęknięcia szpachlujesz lub wypełniasz nową cienką warstwą, szlifujesz po wyschnięciu i jeśli trzeba nakładasz kolejną cienką warstwę wyrównującą. Przy następnym podejściu nakładaj warstwy do 2 milimetrów i daj każdej wyschnąć przed kolejną.
http://www.forumbudowlane.pl/