Szachownica w wiatrołapie

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
sugita
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2025, 23:49

Szachownica w wiatrołapie

Post autor: sugita »

Dzień dobry, proszę o pomoc. Planujemy w korytarzu, na podłodze, położyć podłogę z płytek we wzór szachownicy. Szukam płytek, które by się do tego nadawały. Interesują mnie płytki matowe, czarne oraz białe/kremowe/w kolorze kości słoniowej. Podpowie ktoś, które płytki wybrać? Dziękuję za pomoc https://routerlogin.uno/

I got this,...

Rimix
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2026, 22:29
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Re: Szachownica w wiatrołapie

Post autor: Rimix »

Do takiego korytarza z szachownicą najlepiej wybierać płytki o matowym wykończeniu, żeby nie były śliskie i dobrze wyglądały w użytkowej przestrzeni. Klasyczne połączenie czerni i bieli zawsze się sprawdza, ale możesz też użyć delikatnie kremowej bieli, żeby całość była bardziej „ciepła”.

Ważne, żeby płytki były odporne na ścieranie i łatwe w utrzymaniu czystości, bo wiatrołap to miejsce o dużym ruchu. Dobrze sprawdzają się płytki gresowe o odpowiedniej klasie antypoślizgowości, które wytrzymają codzienne użytkowanie i zabrudzenia.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58

Re: Szachownica w wiatrołapie

Post autor: smichalek »

Jak dla mnie efekt powinien być spoko.
A uważacie, że wartość stawiać na te rozwiązania - https://stalmut.pl/ ?
To już fajna jakość?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aranżacje wnętrz”