Stabilizacja z węglem

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

TomixK
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2021, 16:38

Stabilizacja z węglem

Post autor: TomixK »

Kiedy ceny ekogroszku trochę spadną albo chociaż się ustabilizują? Czy możliwy jest powrót do tych cen z września? A co z tym pomysłem unii fit for 55 czy to może oznaczać, że węgiel – ekogroszek będzie jeszcze droższy o ten właśnie podatek? :mrgreen:

Fundal
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2021, 11:53

Re: Stabilizacja z węglem

Post autor: Fundal »

TomixK pisze:Kiedy ceny ekogroszku trochę spadną albo chociaż się ustabilizują? Czy możliwy jest powrót do tych cen z września? A co z tym pomysłem unii fit for 55 czy to może oznaczać, że węgiel – ekogroszek będzie jeszcze droższy o ten właśnie podatek? :mrgreen:
Sytuacja na rynku węglowym jest bardzo trudna. Ciągle trwa wykup surowca przez wielkie gospodarki świata. Stąd utrudniony dostęp do węgla firm produkujących ekogroszek. Ceny szybują i raczej nie powrócą do stanu z września, nie ma co do tego aktualnie nadziei. Bogu dziękuję, że kupiłem ekogroszek Sztygar jeszcze w sierpniu, bo aktualnie jest problem. Sąsiad czeka już sporo na dostawę a producent tłumaczy, że dużo zamówień i nie wyrabiają z produkcją. A tym roku Sztygar ma elegancki ten węgiel – granulacja spoko, czysty i odsiany z kamieni i miału. A teraz ludzie się frustrują bo z jednej strony z cena z drugiej brak dostępności. Ten plan fit for 55 też nie jest optymistyczny, bo chcą podatkować ciepło powstałe z węgla. Jako użytkownik ekogroszku, który spalam w nowy kotle piątej generacji bardzo mi się to nie podoba, bo jaka ja mam emisję tyle co nic. Popiół w popielniku a komin taki jak by w ogole nie ogrzewał domu. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”