Dotacje do kotła c. o.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Aska

Dotacje do kotła c. o.

Post autor: Aska »

Podobno można uzyskać dotację do kotła c. o. energooszczędnego. Muszę wymienić instalację, która ma już prawie 30 lat i jest bardzo enegożerna.

Aska

c. d.

Post autor: Aska »

Oczywiście proszę o radę, gdzie mozna taką dotację uzyskać i jakie są warunki.
Dziękuję za pomoc.

T. Brzęczkowski

Post autor: T. Brzęczkowski »

Zadaniem pieca, grzejnika, czy innego ustrojstwa do ogrzewania jest "wpompować "tyle ciepła ile z domu "uciekło" i za to trzeba zapłacić! Dlatego przymiotnik energooszczędne używa się do izolacji termicznej czy wentylacji z odzyskiem ciepła. Jeżeli ktoś go używa do pieców to albo oszust, albo się nie zna . Natomiast systemy ogrzewania mogą być lepiej, gorzej, lub wcale niesterowalne . W domach o duzych potrzebach ciepła sterowalność systemu ma marginalne znaczenie i często może się okazać, że mimo inwestycji w piec rachunki nie spadły.
W domach ze skuteczną izolacją i wentylacją potrzeba tak niewiele, że najtańsze w eksploatacji jest ogrzewanie niecentralne.

^Nicość^
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 29 sie 2005, 18:27
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ^Nicość^ »

"Energooszczędny" w stosunku do kotła, można powiedzieć wyłącznie w odniesieniu do sprawności. Ale w tym zakresie nie spodziewałbym się cudów.
Tak jak stwierdził przedmówca: Dom może być energooszczędny, jeśli jest zaizolowany.
"They say, that true Genius is made of equal parts: Wisdom and Inspiration with just the right dose of madness added to the mix."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”