Wiata garażowa

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
oskar03
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2018, 10:33

Wiata garażowa

Post autor: oskar03 »

Witam. Chcę postawić wiatę garażową. Wiata 6x6m z dachem jednospadowym pokryta papą, ale chodzi głównie o konstrukcje.
1. Jak grube muszą być słupy, żeby utrzymały całą konstrukcje i czy udało by się to ustawić na 8 słupach bez 1 słupa na środku wiaty?
Województwo Śląskie

Marcinm77
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2018, 11:51

Re: Wiata garażowa

Post autor: Marcinm77 »

Zależy od wysokości wiaty i od przekrycia. Przy założeniu 2,5 m wysokości i przekrycia papą na deskowaniu przy 4 słupach po dwóch stronach wiaty wystarczyły by przekroje 10x10cm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”