Pytanie jak w temacie
Jak zainstalowac antene satelitarna na docieplonej scianie budynku bez ingerencji w docieplenie,.. bez wykrawania kawalka styropianu i montazu bezposrednio do sciany.
Prosze o pomoc
Jak zainstalowac antene satelitarna na docieplonej scianie
Moderator: Redakcja e-izolacje.pl
ant,sat
Witam ,proponuję uciąć cztery kawałki rury ocynkowanej,grubości ocieplenia w miejscu zamocowania anteny.Potem cztery odpowiedniej długości atestowane kołki /mogą być kotwy chemiczne/Odznaczyć miejsce mocowania anteny na tynku,wywiercić otwory wbić wstępnie kołki na nie wcisnąć w steropian ucięte rurki/będzie to dystans aby nie zgnieść styropianu/rurki powinny mieć średnicę ok 5 cm -jak to wszystko starannie zmontujesz to powinno być dobrze,pozdrawiam
jak masz standardowy uchwyt do anteny na części montażowej do ściany jest kawałek blachy ok 10cm/10cm z czterema otworami na kołki montażowe u mnie robią tak ze wycinają identyczny otwór w styropianie i w to miejsce podkładany jest klocek drewniany (drewno zapewnia nie przymarzalność) efekt końcowy jest taki że antena jest na równej grubości zamontowana co ocieplenie i nie ma zagrożenia ze odpadnie..

