przeciwwskazania ???
Moderator: Redakcja e-dach.pl
Re: przeciwwskazania ???
Też bym nie brał blachy, chyba to że jest lekka to jej jedyna zaleta:). Lekka jest też dachówka kompozytowa Tileco, a wygląda tak samo ładnie jak ceramiczna. A gwarancję ma na 50 lat.
- Ruukki Dachy
- Początkujący

- Posty: 6
- Rejestracja: 24 mar 2017, 10:29
Re: przeciwwskazania ???
Wszystko zależy od tego, jak stary jest to budynek i na ile pozwala wytrzymałość jego więźby. Niewątpliwie najmniej obciążającym rozwiązaniem będzie blachodachówka. Nawet w przypadku nowopowstałych budynków dachówka wymaga dodatkowego wzmocnienia, a blachodachówka montowana jest na podkonstrukcji z łat i kontrłat. Niemniej, przy wymianie pokrycia wskazana jest wizyta fachowca, który określi możliwości zastanej konstrukcji i zaleci odpowiednie rozwiązanie.rogal_fm pisze:Witam!
Jestem w trakcie wyboru wykonawcy oraz rodzaju pokrycia dachowego. Posiadam do wymiany dach o pow ok 320 m/kw na starym poniemieckim budynku. Obecnie na dachu jest dachówka karpiówka. Rozważam zmianę pokrycia na dachówkę lub blachę.
Proszę o informacje czy są jakieś przeciwwskazania wymiany pokrycia na blachę? Czy np. odciążenie budynku spowodowane zmianą dachu z ciężkiej dachówki na lekką blachę może spowodować jakieś uszkodzenia budynku (np. jego pękanie) ???
