Drewno na taras - opinie, dyskusja

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

emma990
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 mar 2014, 12:44

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: emma990 »

hmm a moze warto po prostu spytac sie specjalisty?
ja tez nie mialam zielonego pojecia co i jak jesli chodzi o drewno na taras ;) warto czasem spytac sie kogos madrzejszego niz wypytywac na forum ;)

mi doradzili w Andrewexie. wejdz na ich strone, widzialam , ze maja tam jakies filmiki z poradami, a jesli nie to moze skontaktuj sie z jakims specjalista od nich ;)
ja tak zrobilam i teraz jestem szczesliwa posiadaczka najpiekniejszego i najsolidniejszego tarasu w okolicy! <haha>

Jaguar
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 27 gru 2013, 20:57
Kontakt:

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: Jaguar »

A takie rozwiązanie? Taras z thermodrewna? Odporny na warunki atmosferyczne i fenomenalnie wybarwiony? Popatrz na zdjęcia w TarasStudio, mieszczącej się w Warszawie na ulicy Bartyckiej.

halszka50
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:07

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: halszka50 »

Dużo się ostatnio pisze o tym thermodrewnie. Jestem ciekawa czy to taki chwyt, czy faktycznie warto zainwestować.
Ciekawostka: znalazłam takie rozwiązanie. Nie dość że thermo to jeszcze click. Znając męża (skromne) umiejętności w kwestii majsterkowania, chyba bym się zdecydowała. :lol:

filon
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 16 kwie 2010, 7:44

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: filon »

Ja ma takie specjalne drewno, które wcale drewnem nie jest. Z bruk betu, realit. Bardzo praktyczne rozwiązanie. No i przede wszystkim ma o wiele dłuższą "żywotność" niż drewno naturalne. Taras z taką "podłogą" wygląda naprawdę stylowo.

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: bartnik1 »

To moze ktoś z Was skorzysta z zamówienia próbek takiego drewna http://qelewacje.pl/
Mnie sie udało i dzieki temu wiedziałem już co chce zamówic.

Kamil455
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 gru 2015, 21:28

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: Kamil455 »

Ja ogólnie jesteś jakoś sceptycznie nastawiony do drewna na taras, ale może to tyko moje odczucia. Wolałem wyłożyć kostka dekoracyjną Linea Perłowa i mieć spokój na lata.

grochowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2016, 13:42

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: grochowa »

A jak sprawdzają się kompozyty?
Na zdjęciach wygląda to nieźle.
Obrazek


(nie wiem czy dobrze zdjęcie wstawiłam, więc link do galerii podrzucam)
http://www.sempri.pl/oferta/kompozyty-drewna/galeria/

Za ile musiałabym wymienić to "drewno" jak bym je dzisiaj położyła?

ireneusz1971
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2017, 20:32

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: ireneusz1971 »

naturalne drewno to jest to !!!jesli ktos ma duzo kasy ,bo:
1--porzadne drewno typu teek,merbau,kosztuja koszmarne pieniadze-pisze tu o desce pierwszego gatunku a nie o jakis odrzucie z exportu ,kto sie zna ten popatrzy na deske i od razu widzi jakiej to jest klasy
2-- olejowanie----a tak dokladnie to najpierw czyszczenie i zeby taras byl piekny trzeba o niego zadbac na wiosne i przed zima,wtedy bedzi poprostu bajka{robisz samemu tracisz czas,zlecasz to komus trza zaplacic---lekko nie ma}
3---oleje do konserwacji tez kosztuja-pisze tu o olejach -a nie o ich rozcienczonych podrobkach z marketow i sprzedawanych jako nr.1 w Polsce
4--jak na razie najlepiej sprawdza sie albo oryginalne drewno egzotyczne,albo deski kompozytowe wpc ,przy nich juz nic nie trzeba robic no moze zamiesc albo mopem lub karszerem przejechac
5---polecam www.tarasyiremonty.pl lub tarasyideskiwpc.pl

szymek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 05 lis 2016, 9:46

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: szymek33 »

Piękne i co najważniejsze trwałe deski tarasowe znajdziesz na http://www.petrabet.pl. Mi szczególnie się podobają - Stary Młyn jesion, ale kolor to już musisz dobrać do całego wystroju tarasu.

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: Jans »

Drewno zawsze jest na topie i nigdy się nie znudzi a wygląda bardzo łanie http://parkietydlaciebie.pl/uslugi/ mi robiła ta firma taras i jestem bardzo zadowolona z mojego tarasiku :)

kajtuśka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 27 lut 2017, 9:17

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: kajtuśka »

A jakie lakiery do drewna stosujecie na tarasach? Macie jakieś swoje sprawdzone preparaty?

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: bartnik1 »

U nas problem był taki, ze na tarasie (ok.100m2) były rozsypane kamyki. W sumie moze i ładnei to wyglądało ale po 2-3 latach kamienie zaczęły zmieniać kolor( wynik kwaśnych deszczów?) pękać. No nie wyglądało to dobrze. Wiec odlozyliśmy trochę i zdecydowaliśmy się na deskę. Ale znalezc też dobą deskę i firmę to jest to dosyć trudne. Dopiero z polecenia znajomych dostaliśmy namiar na tą firmę http://www.taras-studio.pl/
W sumie uwinęli się bardzo szybko, efekt jest wow. Idealny taras, i wygląda naprawdę jak z dobrego magazynu. No i bez kamieni.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: bobik5 »

Interesuje Was zastosowanie na tarasie desek drewnianych kompozytowych? Widziałam na YT kiedyś montaż takich desek i wydawało się to dość szybkie i łatwe, chociaż to pewnie zależy od tego, czy ktoś się na tym zna :) Ja swoje deski kompozytowe znalazłam w sklepie http://www.komplexmarket.pl/ przeczytałam, w czym one są lepsze od zwykłych płytek mrozoodpornych, zalet znalazłam dużo, dlatego czekam na dostawę :)

Adam6699
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:13

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: Adam6699 »

Podrzucam Ci fajny artykuł, gdzie znajdziesz sporo porad dotyczących wyboru drewna na taras: http://www.salut.org.pl/wybor-rolet-do-domu/

saunydopocenia_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 lut 2018, 9:01

Re: Drewno na taras - opinie, dyskusja

Post autor: saunydopocenia_pl »

Generalnie drewno jako główny materiał wykończenia, aranżacji tarasu to bardzo dobry pomysł i uważam że warto, jedyny warunek to dobór odpowiedniego gatunku oraz jego impregnacja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”