Zabrałem się za projekt WM do mojego przyszłego domu. Chciałbym już teraz wiedzieć jak będą przebiegać rury, żeby przy wylewaniu stropów nie było wątpliwości. Mam projekt z101 (L), lekko zmodyfikowany (szczegóły moich modyfikacji oraz dokładne rzuty są na moim blogu: http://goo.gl/3Yq6t -- niestety forum wycina linki z blogspota, więc musiałem skrócić, sorry).
Wg moich oszacowań zapotrzebowanie na powietrze to jakieś 250 m^3/h.
W domu, koło kuchni planuję zrobić pralnię/kotłownie (piec gazowy z zamkniętą komorą spalania). Wydaje mi się, że takie pomieszczenie najlepiej będzie odseparować od reszty domu i zrobić oddzielną wentylację. Zakładam, że może być tam zimniej niż w pozostałej części domu więc nie planuje robić tam ogrzewania. Druga sprawa, że zapewne piec i zasobnik ciepłej wody i tak będą dogrzewać. Czy przy takich założeniach ma to sens? Czy może jednak uwzględnić to pomieszczenie w WM?
Myślałem o kupnie rekuperatora Jan Gaz WNW 0420 EC (charakterystyka: http://jan-gaz.com.pl/rekuperatory_0_Wy ... kterystyki - trzeba przewinąć w dół). Czy taki reku dla instalacji na skrzynkach rozdzielczych wydoli? Nie chciałbym zejść poniżej 2 m/s dla najniższego biegu, a spadków ciśnienia póki nie mam rozrysowanej instalacji nie jestem w stanie określić.
Wg mojego schematu mam 3 nawiewy i 1 wywiew na poddaszu oraz 3 nawiewy i 2 wywiewy na parterze. Czy rozkład jak na schemacie niżej jest wg Was OK?
(Oczywiście ten wywiew na poddaszu to jest w łazience -- nie dopisałem na schemacie)
Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestie!
Bartek





