Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.
Każdy kto radzi izolować zamiast ogrzewać, to zaraz Brzeczkowski... Będzie więc nas coraz wiecej bo od 40kWh/m2 rocznie , od certfikatów energetycznych i podwyżek cen nośników się nie ucieknie. A ja? No cóż nie muszę się ukrywać, nie jestem też ROBOCOPEM bym pisał 24h na dobę, drogi detektywie.
Faktycznie poczytalem na innych forach, to ktokolwiek użyje słowa "izolacja" zamiast kociol, wegiel, pompa ciepła, to od razu komentarz, że to Brzeczkowski.
Wacław, jestem Twoim kibicem, podoba mi się twoje trzeżwe spojrzenie
na wiele spraw, dzieki za odwagę w prezentowaniu poglądów, tak trzymać.
Pan TB jak na mój gust za bardzo uczepil sie jednego: izolacji.
Wy chłopcy wywnętrzacie a kolega chce porady w sprawie pieca!!! Zgadzam sie z kolegą co ma piecyk od Klimat Plus. Wprawdzie sa pośrednikiem handlujacym kotłami Stalmark ale ceny mają producenta i choć to mała firemka to solidna - nim sprzedadzą to najpierw doradzą nie koniecznie najdroższe rozwiązania! U mnie też montowali i jestem zadowolony. Złapałem kontakt z nimi na allegro. Jaśli kolega zainteresowany szuka namiaru to podaję: biuro@klimatplus.pl
Pozdrawiam kolegę co węgla sie boi!!! Wyłącz kompa bo prąd do niego też z węgla sie bierze!
Po pierwsze w innych krajach unii zarobki sa wyzsze to ludzi stac na inne nosniki ciepla
A po drugie to prad nie jest wcale taki "eko" poniewaz do wyprodukowania i przeslania 1 kWh energii elektrycznej trzeba zuzyc 4 kWh energii chemicznej zawartej w weglu czy innym paliwie.
Jesli wprowadza zakaz opalania weglem to pozostanie spakowac walizki i w.....c z tego kraju, taki zakaz nie ma zadnych pobudek ekologicznych tu chodzi tylko o KASE - paliwa "licznikowe "latwiej opodatkowac!!!
Panowie trochę szacunku dla siebie
a co do opalania węglem to pozolenia niebądą wydawane na nowe iwestycjie,
a juz istniejące nie mogą być "oplombowane " : jak ktoś to napisał niema takiego prawa które działa wstecz (a przynajmniej nie powinno być) ewentualnie powstanie opłata ekologiczna dlatych którzy palą węglem. i tym nas zmuszą do przestania nim palić
a tak na marginesie czy eko groszek to też węgiel bo jeśli tak, (a tak jest) to co z dotacjiami na wymianę na taką instalację czy trzeba będzie ją zwracać
państwo znów zarobi
Czytając posty niektorych z panów można odnieść wrażenie,że Polska jest jakimś ekologicznym zaściankiem,gdzie,o zgrozo!,pali się jeszcze węglem w piecach C.O.
Posyłam więc was na przedmieścia metropolii w Anglii i do malych miasteczek.Od dymu z kominow czasem nieba nie widać.
Otwierają tam zamknięte za pani Tatcher kopalnie i ściągają do nich naszych gorników.
Cała unia importuje z Chin,Indii,RPA czy innych krajów miliony ton węgla nie tylko do elektrowni ale i do przydomowych kotłowni.
Tam nadal ludzie wiedzą jak wygląda węgiel.Takie gadki to można w Californi wstawiać.Jak był u mnie kiedyś Californijczyk i zobaczył węgiel w piwnicy nie mógł się napatrzeć.Pierwszy raz w życiu widział węgiel na włane oczy.
Europejczykom za naszego życia to jeszcze nie grozi.[/url]
Poleciłbym tobie kocioł na ekogroszek z palnikiem retortowym i z dużym zasobnikiem .Jest w tej chwili najatańszym systemem grzewczym w eksploatacji.Jeśli zdecydujesz się na żeliwny kocioł np. LING COMBI to posłuży ci kilkadziesiąt lat ( 10 lat gwaracji producenta ).Dzięki układowi sterowania termostatem c.w.u. zasobnika najlepiej poziomego z płaszczem wodnym oraz sterownikowi pokojowemu pompy w ukladzie c.o. otrzymuję się duży konfort i tanią eksploatację.Przy dużym zasobniku na ekogroszek bądz pelety uzupełnia się paliwo co kilka dni.
marek1970-36 pisze:Poleciłbym tobie kocioł na ekogroszek z palnikiem ......
) to posłuży ci kilkadziesiąt lat ( 10 lat gwaracji producenta ).Dzięki układowi sterowania termostatem c.w.u. zasobnika najlepiej poziomego z płaszczem wodnym oraz sterownikowi pokojowemu pompy w ukladzie c.o. otrzymuję się duży konfort i tanią eksploatację.Przy dużym zasobniku na ekogroszek bądz pelety uzupełnia się paliwo co kilka dni.
Posluzy ?
A ile jestes w stanie zaplacic za wegiel wraz z oplata za ekologie?
Jesliu umiesz czytac to poczytaj co Polska podpisala .
O Kioto czytales?
Polecam konstrukcję SKAM-P z podajnikiem ślimakowym czy też inaczej retortowym. Moce od 17 do 100kW wyposażone są w stały wodny ruszt awaryjny. Ruszt wodny służy do palenia grubym węglem lub drewnem. Jest on wygodniejszy od wkładanych, niewygodnych i brudnych rusztów żeliwnych. Krótko o kotle, wyposażony w sterowanie z obsługa Ciepłej Wody Użytkowej, gniazdem na panel pokojowy, dmuchawa marki Konwektor, przekładnia niemiecka marki NORD Getriebebau GmbH.
Cena 17kW do 120m2 6250zł, cena 25kW do 200m2 6850. Konstrukcja produkowana przez kilku renomowanych producentów z Pleszewa, posiada deklarację CE.
Do Pana piszącego o zakazach, nie wiem skąd wyciąga Pan takie rewelacje,że zabronią palić węglem, proszę takich głupot nie pisać publicznie. Istotnie istnieją normy europejskie mówiące o czystości spalin, min. EN 303-5, należy jednak wybrać odpowiedni kocioł o niskiej emisji i nie ma żadnego problemu. W istocie istnieje lobby w Polsce dużych producentów kotłów gazowych, które próbuje wymusić opłatę ekologiczną dla kotłów na paliwa stałe, zwracali się z taką ekspertyzą także do ośrodków badających kotły i spotkali się ze zdecydowanie negatywną opinią. W ramach uspokojenia dodam,że z drugiej strony jest silne lobby producentów węgla i kotłów na paliwa stałe dające naciski w zupełnie odwrotnym kierunku, czyli do dopłat unijnych na stosowanie nowoczesnych kotłów niskoemisyjnych. W części krajów europejskich (tak w przyszłości będzie także w Polsce) jest natomiast wymóg, że 20% energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych i biomasy. Także radzę nie wzniecać jakieś dziwnej i nieuzasadnionej paniki.
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl
Dlaczego GŁUPOTY gdzie w UE Pan może jeszcze węglem palić? Nawet Słowacy już zakazali . Radzę wybrać sie na narty i zobaczyć, że na kominach śnieg leży.