Jak zreperować dziurę w ścianie K-G i to pomalowacć

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kleju
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2010, 8:32

Jak zreperować dziurę w ścianie K-G i to pomalowacć

Post autor: kleju »

Na tym zdjęciu:
-kleju.rembertow.net/obrazki/dziura.jpg
widać mój problem. Jest nim dziura w ścianie k-g. Jak to najsensowniej według Was naprawić? Czy wymienić płytę od podłogi go górnej granicy podartego papieru i do prawej krawędzi? No i czy również wymieniać płytę z lewej strony dziury?

Pytanie następne o malowanie. Cześć tej sadzy zmyję, jednak może ktoś miał doświadczenia z malowaniem po małym pożarze? Może takie ściany trzeba najpierw potraktować jakimś preparatem?

I ostatnie pytanie. Chciałbym ten salon przemalować na jeden jaśniejszy kolor. Czy w związku z tym muszę zastosować specjalny grunt?
pozdrawiam
Piotrek

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk

Re: Jak zreperować dziurę w ścianie K-G i to pomalowacć

Post autor: arek_d »

Można wyciąć kwadrat , do środka upchać profile metalowe tak aby polowa wystawała aby później przykrecić do niego brakujący element. Z nowej płyty się wycina ten brakujący element , później zaszpachlować pomalować i picabelo.

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek

Re: Jak zreperować dziurę w ścianie K-G i to pomalowacć

Post autor: jacenty800 »

tak jak mowil przedmowca mozna.ale sprawdz stan okladziny tam gdzie najwieksza sadza czy papier nie odlazł od gipsu. jak tak najlepszym rozwiazaniem wymiana płyt.stelaz juz masz wiec pozostaje wywalic te płyty nakrecic nowe i po zabawie.co do sadzy--zmyc woda z dodatkiem np amoniaku dac farbe gruntujaca i nastepnie wierzchnia

Awatar użytkownika
glazart
rekomendowany doradca
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak zreperować dziurę w ścianie K-G i to pomalowacć

Post autor: glazart »

Chyba najprościej wymienić dwie płyty niż bawić się z jakimiś wstawkami.

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak zreperować dziurę w ścianie K-G i to pomalowacć

Post autor: GipsKarton »

wymienic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściany elewacje fasady ”