Witam,
Mam problem. Chcę zamontować w kuchni blat z laminowanej płyty wiórowej. Grubość blatu 38 mm, szerokość 60 cm, długość 275 cm. Moje pytanie : ile muszę zasosować wporników na tej długości blatu aby mi się nie uginał ? (1,2 czy 3)
Pozdrawiam
Marian
wzmocnienie blatu kuchennego
Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl
Re: wzmocnienie blatu kuchennego
Będzie tylko jedna szafka w środku. Szerokość szafki 50 cm. Będzie to szafka pod zlewozmywak więc w blacie będzie wycięty dość spory otwór co też go osłabi.
Re: wzmocnienie blatu kuchennego
Witam: Ta szafka jest sporą podporą blatu. Jeśli ten blat ma być zastosowany od ściany do ściany należy przymocować listwy po obu stronach ścian np. 30 x 40 x 550 mm. - okleić te listwy okleiną PCV podobną do blatu - widoczne części listwy. Od spodu do listew przymocować wkrętami blat. Wcześniej nawiercając otwory 2 - 3 w listwach. Ponadto należy pomiędzy szafką zlewu na środku po obu stronach zastosować specjalne nogi z rurki fi 60 mm, to są specjalne nogi podporowe blatów w kolorze satyny, niklu i inne. Można je kupić w sklepie z akcesoriami meblowymi. Te nogi mają stopki regulujące jej wysokość i specjalny uchwyt mocujący do blatu. Można je nawet przyciąć w razie potrzeby. Zamocowany blat przy ścianie na listwach, wsparty po środku szafką zlewu i nogami podporowymi powinno stanowić stabilność blatu i zapobiec wyginaniu się blatu na długości pomiędzy szafką, a ścianą. Tak to widzę. Pozdrawiam. LIBER
LIBER
Re: wzmocnienie blatu kuchennego
Bardzo dziękuję wszystkim za informacje i uwagi. Myślę, że po zapoznaniu się z nim i jakoś sobie poradzę.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

