przyłącze wodno-kanalizacyjne proszę o radę
Moderator: Redakcja e-instalacje.pl
przyłącze wodno-kanalizacyjne proszę o radę
witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem tego forum ,bo dopiero jestem na etapie projektowania domu .Przejdę do rzeczy chodzi mi o to by ktoś doradził mi co zrobc w takim przypadku na mojej ulicy będą budowane domy około 10 nowych właścicieli nabyło ziemię i żeby było taniej wszyscy razem wystąpiliśmy o warunki przyłączy wody i kanalizacji do wodociągów aby we własnym zakresie zrobic projekt przyłączy potem wszyscy razem musimy znalezc wykonawcę .Chodzi o to by ktoś z Was powiedział mi w którym miejscu najlepiej zaznaczyc studzienkę poniewaz nie posiadam jeszcze projektu domu i czy jest sens płacic projektantowi jeżeli nie wiem na chwilę obecną gdzie ona ma byc.Oczywiście wszystkie koszta wykonawcy pokrywamy sami za główną rurę w drodze też .Z góry dziękuję
mery
Re: przyłącze wodno-kanalizacyjne proszę o radę
Jeśli nie wiesz gdzie ma stać dom, to studzienkę można zaprojektować pośrodku boku przylegającego do ulicy, ok 2 m od ogrodzenia. Jak się już decydujesz, gdzie będzie dom, to już będziesz mieć kanalizację. Projektowanie i wykonywanie przyłącza w terminie późniejszym , to sporo większe koszty.
wiwa
Re: przyłącze wodno-kanalizacyjne proszę o radę
Kolega Wiwa ma rację. Gdzie byś domu nie postawił na działce, i tak będziesz miał najbliżej do tego punktu. Warto przewidzieć studzienkę na maksymalnej głębokości, ze względu na spadek od domu do studni. Łatwiej potem zrobić włączenie na pewnej wysokości z kaskadą, niż kombinować jak zrobić spadek na dużej odległości.
Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
Piotr

