
Ja akurat miałem problem z cieknącą wylewką. Pojawił się po około 2 latach intensywnego używania baterii kuchennej w dwupokoleniowym domu.
1. Odkręcamy wylewkę od baterii. Na zdjęciu nr 1 jest wylewka typu S. Są jeszcze wylewki typu U inna nazwa typu C. Kluczem imbusowym wykręcamy środek, tutaj kluczem nr 10. Wycięcie na klucz imbusowy jest na samym dole tam gdzie gwint na zdjęciu nr 3. Czasami wskutek długiej eksploatacji to wycięcie na klucz może nie być widoczne bo jest np. pokryte kamieniem lub innym zanieczyszczeniem.
2. Wymieniamy dwie czarne uszczelki gumowe pokazane na zdjęciu nr 3. Wyciek pojawia sie od kręcenia wylewką w różne strony np. przy zlewie dwukomorowym raz lejemy wodę do jednej komory a raz do drugiej. Uszczelki wycierają sie i spłaszczają. Nowe są w przekroju okrągłe. Uszczelka biała teflonowa fabrycznie jest już przecięta więc nie jest to jej wada czy oznaka zużycia/zniszczenia.
3. Gwinty pokazane na zdjęciu nr 1 i 3 można dodatkowo uszczelnić choć nie jest to konieczne. Na przykład za pomocą nici do uszczelniania gwintów LOCTITE, która polecam. Jest o wiele łatwiejsza w stosowaniu niż taśma teflonowa czy pakuły.
Wymiana/ naprawa abterii z głowicami, mieszaczem:
http://oemii.implesite.pl/a/73_WYMIANA_ ... RANIE.html
http://oemii.implesite.pl/a/84_NAPRAWA_ ... ACZEM.html
