jestem świeżym użytkownikiem pieca Rakoczy Multimax 16kW ze sterownikiem ST-48 i napotkałem problem z odpowiednim ustawieniem pieca. Paliwo jakie wykorzystuje to ekogroszek, praca automatyczna, powierzchnia grzewcza około 110m2. Ustawiłem temperature zadaną na CO min. 55 stopni oraz na CWU na min.40 stopni. Zauważyłem, że ekogroszek nie spala się do końca na czysty popiół a pozostaje spora część niespalonego ekogroszku oraz kocioł nie może osiągnąc zadanej temperatury. To czym mogę sterować to: czas podawania, przerwa podawania, siła nadmuchu.
Próbowałem z kilkoma przypadkowymi ustawieniami dla tych parametrów jednak cały czas mam problem z dopalaniem i osiągnięciem temperatury, na dzień dzisiejszy moje ustawienia to:
t podawania: 10s
t przerwy: 37s
nadmuch: 40 bieg
Jeśli ktoś z Was potrafiłby mi pomóc w rozwiązaniu problemu proszę i informację co robic i jak, tak jak pisałem jesteś świerzym użytkownikiem tego kotła, do tej pory paliłem piecem ręcznym, ile zasypałem tyle mogłem spodziewać się na piecu
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

