Jakie ogrzewanie doraźne wybrać na okres 1-2lat? Promiennik podczerwieni vs grzejnik gazowy na butlę 11kg vs piec węglowy?
Warunki: Potrzebuję ogrzewać pomieszczenie mieszkalne 10m2 plus 5m2 łazienka w starym nieocieplonym budownictwie z cegieł na 1 piętrze z dużym plastikowym oknem. W łazience i pokoju wybite otwory z kratką fi16cm idące na dach do komina wentylacyjnego, nieszczelne drzwi wejściowe. W rogu stoi piec kuchenny bialy z piekarnikiem na węgiel skonstruowany w czasach PRL podłaczony do komina grzewczego. W tej chwili (marzec) panuje tam temp. bez grzania ok. 14 st,C chciałbym uzyskiwać ok 22-23st.C. Jest zwykła (domyślna) taryfa prądowa.
Z piecem jest sporo zabawy aby go napełnić i rozpalić i ciepło dopiero po 1h/2h. Szukam optymalizacji kosztów i większego komfortu grzania. Chciałbym ewentualnie. kupić coś używanego w budżecie 200-300PLN co posłuży rok/dwa. Czy kupić używany promiennik podczerwieni ustawiony na zimnym piecu kuchennym, piecyk gazowy na butlę postawiony przy nierozpalonym piecu czy zostawić to co jest i inwestować w węgiel? A może wystarczy kupić żarówki na podczerwień aby osiągnąc ok. 400watt na tą małą powierzchnię i wkręcić do lampy sufitowej? Jakie są koszty grzania tych systemów?
Promiennik podczerwieni vs grzejnik gazowy na butlę vs piec węglowy
Moderator: Redakcja e-instalacje.pl
-
pawelszabla
- Aktywny

- Posty: 283
- Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Promiennik podczerwieni vs grzejnik gazowy na butlę vs piec węglowy
Nam się w tym roku zimą bardzo fajnie sprawdził piecyk gazowy. Dokładnie kupowaliśmy coś takiego jak tutaj opisują piecyk gazowy katalityczny. Model katalityczny, bezpieczny, prosty w obsłudze, a dogrzewa rewelacyjnie.
Re: Promiennik podczerwieni vs grzejnik gazowy na butlę vs piec węglowy
Do zasilania urządzeń grzewczych takich jak piecyki gazowe oraz promienniki ciepła na gaz, trzeba używać butli ze sprawdzonych źródeł z najlepszej jakości gazem, posiadających odpowiednie certyfikaty, tak aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa. Butle gazowe https://tezet.pl/oferta/ogrzewanie/butle-gazowe/ są gwarancją wysokogatunkowego i ekologicznego paliwa do grzejników gazowych lub promienników.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2020, 8:21 przez lamur, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: Promiennik podczerwieni vs grzejnik gazowy na butlę vs piec węglowy
Moja kuzynka poleca firmę amerigas, oni są dystrybutorem gazu płynnego LGP do ogrzewania domu. My z kolei kupujemy u nich butle gazowe. Jestesmy zadowoleni, z konkurencyjnych cen i większej wydajności ogrzewania gazem

