Miejski plac zabaw

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
maja109110
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2024, 18:50

Miejski plac zabaw

Post autor: maja109110 »

Dzień dobry. Przychodzę z pytaniem dotyczącym miejskiego placu zabaw. Plac zabaw został zbudowany obok bloku z zachowaniem 10 m odległości od okien. Jest wielkości prawie takiej jak blok, został ogrodzony. Z drugiej strony placu zabaw jest droga wewnętrzna. Czy odległość od drogi powinna również wynosić 10 m i czy to tyczy się również drogi wewnętrznej ? Dodatkowo odległość od kosza na śmieci wynosi 5.8m, odległość od parkingu, 5.8m. Czy takie odległości należy liczyć od ogrodzenia placu zabaw czy od urządzeń na tym placu? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Matra0
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2024, 18:25

Re: Miejski plac zabaw

Post autor: Matra0 »

Odległość placu zabaw od drogi może się różnić w zależności od regulacji lokalnych i przepisów prawa w regionie. W naszym kraju, na przykład, zaleca się, aby plac zabaw znajdował się w bezpiecznej odległości od ruchliwych dróg, co często oznacza przynajmniej kilkanaście metrów.
Ważne jest, aby plac zabaw był usytuowany w sposób zapewniający dzieciom bezpieczeństwo i minimalizujący ryzyko kolizji z pojazdami. W wielu przypadkach lokalne władze lub ośrodki zajmujące się planowaniem przestrzennym mogą mieć konkretne wytyczne dotyczące minimalnych odległości.
Zaleca się zawsze konsultację z odpowiednimi przepisami prawnymi oraz z lokalnymi władzami w celu ustalenia dokładnych wymagań dotyczących budowy placów zabaw.

Odległości związane z placem zabaw, takie jak strefy bezpieczeństwa czy wymagania dotyczące przestrzeni, zazwyczaj liczy się od urządzeń znajdujących się na placu zabaw. Ważne jest, aby zachować odpowiednie odległości między poszczególnymi urządzeniami, a także między placem zabaw a innymi obiektami, takimi jak ogrodzenia drogi czy budynki.

fishraz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2025, 12:25

Re: Miejski plac zabaw

Post autor: fishraz »

Witaj, bardzo fajnie opisała to jedna z firm pod poniższym linkiem: Wynika z tego że są ogólnie przyjęte przepisy mówiące o tych odległościach.

evergreenkeep
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2025, 5:46

Re: Miejski plac zabaw

Post autor: evergreenkeep »

Wynika to z faktu, że istnieją ogólnie przyjęte przepisy dotyczące tych odległościach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”