Brama 6m szeroka. Czy nadproże wytrzyma?

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
marcinjan15
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:24

Brama 6m szeroka. Czy nadproże wytrzyma?

Post autor: marcinjan15 »

Witam. Nie wiem czy w odpowiednim miejscu to dodałem, jeżeli nie to przepraszam. Jestem tu nowy i potrzebuję waszej porady, tak jak w temacie: Czy to wytrzyma?
Mam zaprojektowany garaż i chciałbym wprowadzić parę zmian:

- Oryginalnie w miejscu otworu mają się znajdować 2 bramy o szerokości 2,5m i 3,5m wysokości między nimi słup 65cm a nadproże wykonane z dwuteowników. No niestety po przemyśleniu doszliśmy do wniosku że szerokość bram jest dla nas za mała.

Obrazek
Obrazek

- Pomysły jest taki jak na zdjęciach, czyli: wyrzuceniu tego słupa i poszerzeniu otworu do 6m a nadproże (czerwony prostokąt na zdj.) wykonać z betonu zbrojonego, 30cm wysokie i 25cm szerokie zbrojenie 6 prętów 12mm i strzemiona co 30cm. wysokość otworu 3,2m.
Nadproże później biegnie w okół budynku.

Co sądzicie o tym i czy to wytrzyma? Co radzicie?
Pozdrawiam i dziękuje

BIBB1991

Re: Brama 6m szeroka. Czy nadproże wytrzyma?

Post autor: BIBB1991 »

Nie jest to dobry pomysł.
Za mało danych do przeprowadzenia obliczeń statyczno - wytrzymałościowych.
Dlaczego nie konsultował Pan tego z projektantem obiektu?

marcinjan15
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:24

Re: Brama 6m szeroka. Czy nadproże wytrzyma?

Post autor: marcinjan15 »

Chodzi mi o to czy to mniej więcej wytrzyma. Jak nie dowiem się niczego konkretnego tutaj, to przedyskutuje to z projektantem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”