Co do cholery dzieje się z producentami kratownic?

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

aquino
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2023, 7:42
Co do cholery dzieje się z producentami kratownic?

autor: aquino » 12 maja 2023, 8:00

Jestem w branży od 6 lat jako mały budowniczy mieszkaniowy i przebudowujący. Nie trzeba dodawać, że ostatnie kilka miesięcy było kolejką górską dla wszystkich w branży z zakłóceniami w łańcuchu dostaw i gwałtownymi wahaniami cen, ale sytuacja z kratownicami jest dla mnie szczególnie oszałamiająca.

Nasz główny producent, z którym współpracowaliśmy przez lata, porzucił nas jako klienta, aby nadać priorytet „większym klientom, którzy wydają ponad 6-cyfrowe kwoty miesięcznie”. Od tego czasu zadzwoniłem do dziesiątek zakładów produkcyjnych w całym stanie i albo nie są one zainteresowane podjęciem żadnej nowej pracy, są rejestrowane z powrotem 8-12 miesięcy w czasie realizacji lub naliczają ceny, które są o ponad 300% wyższe niż to, co było płaciliśmy wcześniej zaledwie kilka miesięcy temu.

Czy ktoś jeszcze widzi coś takiego na swoim rynku? Jak to jest trwałe?

Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów