Jak ocieplić drewniany budynek z zewnątrz?

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 29 wrz 2005, 12:08

Witam
Pewnie jak komuś brakuje argumentów to faktycznie nie ma o czym dyskutować. Jak ktoś nie wie jak wykonuje się prawidłowo izolacje to pisze o Putinie i jego kurkach, jak się nie zna na budownictwie to się bawi w jasnowidza.
Podaje Pan zbjór liczb, które są bardzo ładne, ale droga do ich osiągnięcia nie jest tak prosta jak się Panu wydaje, a podawanie jednego rozwiązania(wełna +folia od środka) dla wszystkich przypadków jest wręcz śmieszna, jak również powoływanie się na osoby takie jak Pan prof. Pogorzelski dla podniesienia wagi swojej wypowiedzi choć jest to nieprawdą.
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 29 wrz 2005, 12:18

Dlaczego Pan mi kłamstwo zarzuca skoro dyskuja była publiczna na łamach MURATORA

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 29 wrz 2005, 12:35

Witam
A dlaczego jest Pan taki zdziwiony :oops: ?, co chwile Pan kłamie :( , nawet w tej dyskusji to Panu wytknąłem ( na 2 stronie) w inntch z resztą również dawał Pan przykłady sojej nieuczciwości.

Jak lubi Pan Pytania to ja też mam kilka do Pana:
Dlaczego stwierdza Pan co ja myślę??? (każde z tych stwierdzeń jest kłamstwem)
Dlaczego stwierdza Pan do czego się przekonuje??? (tu również Pan kłamie)
Dlaczego nie odpowiada Pan na pytania odnośnie rozwiązań technicznych swoich porad???
Dlaczego podszywa się Pan pod inne osoby???
Dlaczego uważa się Pan za mądrzejszego do wszystkich razem osób z wykształceniem budowlanym???
Dlaczego podważa Pan lata nauki i badań, bez jakichkolwiek dowodów???
...

pozdrawiam

Gość

autor: Gość » 29 wrz 2005, 13:10

Prosiłem o odpowiedź nie o pytanie.
Jak Pan widzi zaizolowanie na poziomie 0.1W/m2xK ocieplając od zewnątrz, by izolacja była sucha?
Konkret się uda napisać? Czy tylko epitety.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 29 wrz 2005, 13:28

Witam
Prosze bez wełny od środka
http://www.xella.de/downloads/deu/brosc ... da_009.pdf
A narazie to konkretów brakuje tylko u Pana, Nie odpowiedział Pan na żadne Pytanie , ani tera , ani wcześniej (no na 100 może na 1-dno Pan odpowiedział)
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 29 wrz 2005, 14:20

Tylko Pan tego Panu z bdb nie pokazuje, bo On trochę lepiej od Pana rozumie fizykę i Ytong przy takiej izolacyjności cieplnej będzie jak gąbka. Ytong 0.09 W/m2xK... i jeszcze suchy... to dopiero radosna twórczość.

QQ

autor: QQ » 29 wrz 2005, 14:43

co do dyskusii paie woltar to oczym tu dyskutowac skoro pan wie lepiej i nie uciekam tylko niechce mi sie z panem gadac poprostu a pana TB chwale bo znam jego prace koniec kropka

GAJOL
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2005, 14:47

autor: GAJOL » 29 wrz 2005, 14:53

:lol: :D :) :wink:

Gość

autor: Gość » 29 wrz 2005, 17:58

Witam.
Nie sądziłem nigdy, że spotkam kogoś, kto zaneguje wartość ciągłości nauki, badań i ewolucji dociekań naukowych. A jednak!
Zatem, trzeba odebrać tytuły naukowe badaczom, bo przecież ich badania to już historia i nic nie warta makulatura? Bo ich wiedza zatrzymała sie ileś lat temu - nawet wczoraj! Dzisiaj, to już historia do lamusa?
I komu nadać tytuł profesora fizyki budowli? Panu TB - rzecz jasna!
A za co? Ano, że głosi nowe teorie co do ruchu ciepła i wilgoci - wprawdzie niczym nie poparte, ale głosi!
Można by tak uczynić? Można, ale Pan TB musiałby być Kopernikiem!

Tyle, że Kopernik bazował na obserwacjach ciał niebieskich i matematyce takiej samej jak Jego oponenci. W tych warunkach mógł wykazać się swoim geniuszem!

Dzisiaj Pan TB nie bazuje na żadnych aparaturach badawczych, na żadnej matematyce, na żadnej fizyce. Nie recenzuje licznych opracowań naukowych dotyczących niezwykle trudnej dziedziny jaką jest skojarzony ruch ciepła i wilgoci.

Zatem pytam po raz kolejny: na czym że Pan bazuje? Czym chce Pan ośmieszyć kilka tysięcy specjalistów fizyki budowli na całym świecie?

Czyż wnioski nie płyną same? Ma rację Pan Woltar co do podejrzeń o stan psychiczny TB. To się narzuca samo przez się!

Co do samej istoty ocieplania wełną i folią od wewnątrz:
Powtórzę, co już pisałem kilka miesięcy temu. Czy można tak ocieplać? Można! I nigdy temu pomysłowi nie zaprzeczałem. Jest tylko kwestia rozwiązania kilkunastu problemów w tym temacie, bo sam pomysł jest prosty, ale rzecz szybko się komplikuje przy opracowywaniu takich zagadnień jak: mostki cieplne na styku stropów i balkonów, strefy wykraplania się pary wodnej, konieczność i koszty wentylacji wymuszonej, konstrukcja warstw ocieplenia, uszczelnienie paroizolacji folią, eliminacja wszelkich gniazdek i puszek ze ścian zewnętrznych, eliminacja instalacji sanitarnych ze ścian zewnętrznych, uszczelnienie folii na styku ze stolarką okienno-drzwiową itd, itd. (Może zechce Pan na ten temat coś napisać - tylko konkretnie!).
Biorąc pod uwagę wielość tych problemów i ograniczeń wynikających z zastosowania tego pomysłu, natychmiast wyciąga się wniosek o jego niedorzeczności!

Z tym jest identycznie, jak z pomysłem budowania domów od góry. Kiedyś (w latach ok. 1972-75) grupa architektów i konstruktorów wpadła na pomysł, żeby we Wrocławiu zbudować taki wieżowiec. I co? Zbudowano. W środku budynku jest trzon windowy z żelbetu na którym od góry zakotwiono szereg lin stalowych by dźwigały stropy i ściany, a liny biegną aż do samej ziemi! I budynek z wiszącą konstrukcją powstał, ale ile z nim jest problemów techniczno-eksploatacyjnych - tylko administracja wie!
Zrealizowano chory niemal pomysł - czyż nie? A ileż mamy naśladowców? Wcale! Czy widzimy takie domy wiszące gdzieś w świecie? Nie!

Identycznie rzecz się ma z pomysłem ocieplania przegród od wewnątrz! Można? Można, ale budynej to nie tylko ściany! To także stropy! Zapewniam tu i teraz na tym forum: wkrótce bardzo zrzednie mina Panu TB i osobom typu QQ! I proszę nie mydlić oczu wskaźnikami zapotrzebowania ciepła, bo nie mają żadnego związku z sednem tematu. Wcale nie od miejsca ułożenia termoizolacji na ścianie zależy jej opór cieplny, a od tego czy udaremnimy wykraplanie się pary wodnej w niej! Gdyby nie para wodna, wogóle nie byłoby tematu! Nie wiem czy Pan wie, że żadna folia PE, którą Pan poleca nie jest paroszczelna? Żadna! Zatem jakieś ilości pary wodnej wnikną zawsze zimą w ścianę i co dalej? Myślał Pan nad tym? A mogę wyliczyć ile pary wodnej w nią wniknie i na 100% się wykropli przy ociepleniu od wewnątrz. A coś o wysychaniu ścian i sorpcji wilgoci słyszał Pan? Czy Pan wie czym się skończy uniemożliwienie ścianie wysychania w kierunku do wnętrza? A ponad 50% wilgoci tam zawartej właśnie wysycha do wnętrza przez przynajmniej 7-8 lat! Czy Pan wie, że walka z grzybem w ścianach, to wyścig z czasem? To wyścig aby nadmiar wilgoci odparuje zanim zdąży się grzyb rozwinąć? Czy Pan o tym pomyslał? Nie, ale pomyśli za kilka lat jak wnerwiony inwestor co Pana posłuchał przyjdzie do Pana po odszkodowanie!

I jeszcze jedno: Ponieważ dyskusja dotarła do granic posądzających Pana TB o brak rozumu, ponieważ są osoby, które dały się namówić na takie rozwiązania, uprzejmie proszę Pana TB o podanie danych adresowych budynków z zastosowanym pomysłem TB. Bardzo chętnie przyjrzę się tym obiektom podczas ich eksploatacji i kierowany tylko zawodową ciekawością wykonam szereg badań i analiz celem weryfikacji rezultatów w stosunku do deklaracji Pana TB - wszystkich: i cieplnych, i energetycznych, i wilgotnościowych. Zamierzam tematem zająć się na poważnie.
Po wykonaniu badań i analiz całość materiału opublikuję w ogólnopolskim piśmie technicznym. Materiał będzie ogólnie dostępny, co umożliwi wszystkim nie tylko poznanie prawdy, ale także podjęcie dyskusji. Odobiście poproszę także prof. Pogorzelskiego o ustosunkowanie się do tematu na tychże łamach. W ten sposób położy się kres dyskusji, która toczy się wg zasady: w koło Macieju. Sądzę, że tym pomysłem zainteresuje się także Redakcja tegoż forum i miesięcznika (jeśli czyta nasze korespondencje).
Sądzę, że tym pomysłem zainteresuje się także wspomniana na wcześniejszych postach firma Elektra - jeżeli jest w temacie.

A swoją drogą, proszę Pana Polkontakt o ujawnienie: w jakiej dziedzinie TB otrzymał nagrody i wyróżnienia? Sądzę, że prawda zainteresuje nie tylko forumowiczów, ale także Pana uchroni od "bałwochwalstwa" bez pokrycia, bowiem takim będziem zanim nie poda Pan szczegółów tych nagród.

Odnośnie roli membran kubełkowych:
Panie TB, z czego to Pan raczy wyciągać wniosek, że się myliłem co do ich roli? W tematyce fizyki budowli nie mylę się nigdy! Raz jeszcze i ostatni publicznie oświadczam: rolą membrany kubełkowej stosowanej na zewnątrz fundamentów w części podziemnej jest tylko i wyłącznie chronić hydroizolację właściwą przed zniszczeniem! Membrana kubełkowa nie może być traktowana jako hydroizolacja! Nigdy i w żadnym przypadku! Podawane przez Pana przykłady firmy Isola dotyczą właśnie takich przypadków! Tyle, że czasami jest to ochrona hydroizolacji położonej na całej powierzchni ścian fundamentowych, a czasami ochrona całej ściany, ale z hydroizolacją leżącą tylko w najniższej części fundamentu (np. ok. 0,6 m od ławy). Ten drugi przypadek jest możliwy, ale tylko w takich prostych kształtach budynków jakim hołdują Skandynawowie (na planie prostokąta i ścianach piwnic bez okien) - no i oczywiście przy sprzyjających warunkach gruntowo-wodnych! Rzecz się ma znacznie inaczej, gdy mamy do czynienia z wysokim poziomem wody gruntowej lub z gruntem trudnoprzepuszczalnym. Z Pana zaś sugestii przekazywanych dla pytających na forum wynika uniwersalność zastosowań membran kubełkowych dla wszystkich przypadków budowlanych - co jest nie tylko błędem, ale i głupotą!

Reasumując: żeby cokolwiek doradzać, trzeba mieć pojęcie większe od pytających.

Już pytałem Pana TB jakie ma Pan wykształcenie? Dlaczego tej odpowiedzi nie widzę? Ja już podałem jakie mam przygotowanie zawodowe, które zresztą jest dostepne na mojej stronie internetowej. A jakie ma Pan? Prosiłem też żeby ujawnił Pan gdzie opublikował swoje rzekome badania nad wykraplaniem pary wodnej oraz stężenia zanieczyszczeń powietrza w budynkach. Czekam i czekam!

Mam nadzieję, że ujawni Pan te adresy "swoich" domów (miejsce w Polsce nie ma znaczenia - pojadę nawet do zapadłej wsi!

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB
www.bdb.com.pl

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 29 wrz 2005, 19:49

Witam
TB przestań się podszywać pod innych wypowiadających ostatnio "QQ" i "Gajol" a pewnie i również "Polkontakt". Jak nie masz odwagi występować jako jedna osoba to lepiej wogóle nie występuj, robisz z siebie tylko błazna i samochwalca.
Wygodną metodę sobie obrałeś z pozoru grzeczny TB, choć i tak nie zawsze mu wychodzi zachowanie zimnej krwi, oraz cała banda podszywanych postaci szydzących, obrzucających błotem, chwalących bohatera TB, ale takie rzeczy mają krótkie nóżki.

Podana przeze mnie strona należy do tej samej firmy, którą też przytaczasz, i ciekawe zjawisko jak powołuje się na nią TB to jest to prawda, jak kto inny to już nie.
QQ czy TB, bo to to samo, ja nie wiem lepiej, a moj wiedza jest oparta na tym co wyczytałem ( i nie w muratorze czy innym piśmie, tylko z podręczników i poradników), usłyszałem w rozmowach i osobiście pomacałem na budowie, i jakbyś miał w dyskusji argumenty na potwierdzenie tego co mówisz to już dawno zmienił bym zdanie, a dyskutować nie chcesz, bo wiesz, że nie masz racji i nie masz nic na potwierdzenie swoich słów od kwietnia, kiedy to wdałem się z tobą w dyskusje próbuje się dowiedzieć konkretnych rozwiązań w twoich pomysłach i rezultat jest taki, że przez 6 miesięcy nie udzieliłeś ani jednej konkretnej znaczącej odpowiedzi i mimo że już mi się znudziło powtarzać w kółko to samo nie omieszkam cię skrytykować przy innej wypowiedzi.

PS. To nie jest przypadek, że pomijam w wypowiedzi słowo Pan. Niestety straciłem do ciebie resztki szacunku, jaki miałem, a Pan odnosi się tylko do osób, które na to zasługują.
Obecnie jesteś dla mnie nikim innym jak kłamcą, oszustem i krętaczem.
pozdrawiam (oczywiście nie TB tylko wszystkich innych forumowiczów)

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 wrz 2005, 10:26

Z uporem lepszej sprawy pisaliby Panowie "moje" teorie" ja sprzedaję wentylacje i ogrzewanie. Projekty domów wykonują w 100 % architekci a na budowie są kierownicy.
Dyskutowałem też o wszystkim i z profesorem Pogorzelskim i rozumiem Panów niepokuj, jest on w 100 % uzasadniony. Poprostu rynek instalacyjny się kończy (wystarczy oglądać przez ostatnie kilka lat INSTALEXPO) Przy 40 kWh/m2 rocznie nie stosuje się centranych systemów ogrzewania. Z korespondencji z prof Jerzym A. Pogorzelskim 96' "Opłacalna grubość izolacji cieplnej domu ogrzewanego centralnie powinna być większa o kilkadziesiąt procent od stosowanych w praktyce budowlanej. W domu ogrzewanym elektrycznie opłacalne jest stosowanie izolacji dwu a nawet trzykrotnie grubszej."
W 95' był bum na olejowe ogrzewanie, porobiono masę kotłowni, które po 2-3 latach zamknięto, bo paliwo skoczyło z 0,6 na 1,8 zł. podobnie będzie z gazem, Putin nie po to omija Polskę by wszystko zostało po staremu. Prąd jest w całości nasz, nawet jest jego nadprodukcja. Poza tym niezależnie od jego ceny, będziemy używać światła TV itp. Dążenie do tego jest moim celem. Dlatego już w 90' roku montowałem wentylacje z odzyskiem ciepła nawet w mieszkaniach. Drugim elementem była izolacja. Pojechałem tam gdzie się najwięcej izoluje do Norwegii. Z ISOLI brałem dachówki (bo w komlecie mieli wentylowane kalenice) i membrany (z instrukcją montazu obowiązującą do tej pory). A co do izolacji cieplnej, to tak jak napisał prof. Pogorzelski Pan, Panie Zembrowski zwiększy ją trzykrotnie i da na zewnątrz...? I nie da hydroizolacji od środka..!? Pan napisze da się tak?
Nie ma co ubliżać tym wszystkim architektom i kierownikom budów, skoro przez tylę lat nikomu w izolowanym domu wilgoć nie weszła, a moje pomiary wilgoci w ścianie (metodą inwazyją karbidową) w powietrzu czy pomiary CO2 w wentylacji są bardzo dokładne.
Pozdrowienia T. Brzęczkowski

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 wrz 2005, 10:33

Takie słowa w Pana ustach Panie Woltar, bardzo mnie cieszą. Wiem z kim dyskutuję, no może lepiej komu tłumaczę. A co do występowania w innych osobach to od 9 do 18 jestem w sklepie i redakcja by wychwyciła, że piszę w kilku osobach.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 30 wrz 2005, 11:18

Witam
Ja na szczęście też już wiem z kim rozmawiam. Żeby komuś tłumaczyć to trzeba samemu znać odpowiedzź, a jak dotąd na żedne pytanie nie odpowiedziałeś, więc twoje wypowiedzi to tylko bełkot.
A Redakcja nie jest w stanie wyłapać twojego pojawiania się w kilku osobach, a ty w dalszym ciągu nie rozumiesz tego co do ciebie piszą, i ................

niechce mi się już z tobą gadać. zrobie sobie przerwe, zbyt duża dawka twoich niedożeczności może być szkodliwa....

pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 wrz 2005, 11:26

Jednak jest Pan moim największym fanem. Gdybym robił komuś szkodę poza Pańskimi interesami, pawnie by Pan tyle czasu nie poświęcał. Ale tak jak Lepper dla liberałów tak i Pan alergicznie reaguje na wentylację i izolację.

gośc
izolacja domów drewnianych

autor: gośc » 19 paź 2005, 10:16

czesc jesli dom już istniejeparoizolacja nie jest potrzebna, jeśli jest budowany musi być położona od środka żeby uniemożliwić wnikanie do wełny pory wodnej bytowej ( łazienka , kuchnia, nasze parowanie itd)

wełna a nie styyropian zależnie od systemu. Jeśli na wełnie tynk z siatka to wełna mineralna mocowana mechanicznie bez kleju, klej, siatka, klej tynk. Ale nie jest to rozwiązanie najlepsze ponieważ klreje i tynki np akrylowe są większą barierą dla pary niz folia czy styropian. Również użycie tynku mineralnego + malowanie farbą akrylową daje podobny efekt,

Najlepiej mocować płyty Tektalan E-21 firmy heraklith mechanicznie i tynkować natyralnym tynkiem cem-wap 15 mm. Super oddychanie, odporność na mechaniczne uszkodzenia.

Jeśli np siding to miedzy wełnę a siding włóż membranę o oddychalnosci min 3000g/24h

rwilk@heraklith.com.pl
509 662 848


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów