« Zobacz poprzedni temat
Dachówka Creaton problem, reklamacja
Zobacz następny temat »
Rozbudowa /remont domu

Jak położyć dach z trzciny

Witam!
Ostatnio widziałem altane z dachem z trzciny o podstawie w kształcie koła i mnie zauroczyła. Czy wie ktoś może gdzie można zdobyć informacje jak ułożyć taki dach krok po kroku? A może jest ktoś w posiadaniu takich informacji ? Bo chciałbym sam sobie zrobić taką altane a nie mam czasu na eksperymentowanie. Gorąco dziekuje za odpowiedzi na mój post.
Pozdrawiam!!!


odpowiedz
http://www.e-dach.pl/pokrycia_ekologiczne.php


odpowiedz
No fajnie ale na tej stronie to tylko taki ogólny opis reklama. A jakaś instrukcja obsługi ? Kupie trzcinę, drut i co dalej ? Ci goście z tymi "łopatkami" to co robią ? Uklepują to jakoś czy co ? Jak to jest mocno przywiązane do łat to jak to formują ? Obcinają czy co ?
Tajemnica ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
a zamierzasz sam tą trzcine kłaść ?


odpowiedz
A dlaczego nie jak tak. Po pierwsze nie mam zamiaru budować nic wielkiego tylko obiekt nie wymagający eurokomunistycznych zezwoleń. Materiały są dostępne. Zdolności manualne i chęci są. Jeszcze większa chęć oszczędności na wykonastwie firmy pokryciodachowej. Przydały by się jakieś szczegóły techniczne...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Wejdź na stronę
countryside.gov.uk/LAR/archive/publications/thatchers_craft.asp

tam jest cała książka do ściągnięcia w 10-ciu częściach na temat różnych rodzajów strzechy (thatch) w tym oczywiście z trzciny (water reed). Niestety jakość zdjęć jest nie najlepsza, ale to i tak bardzo wartościowy materiał, bo raczej typowych podręczników na ten temat nie ma, układanie dachów z trzciny to bardziej dziedzina rzemiosła artystycznego niż budownictwa. Jednak jeśli język angielski i forma tego materiału nie stanowią problemu, to sądzę, że jest tam wystarczająca ilość informacji, aby zacząć samemu przygodę z tą sztuką.

I jeszcze jeden pdf:
buildnet.co.za/akani/2001/july/thatchguide.pdf

PS do moderacji: drugi link niestety nie działa bez www, więc musiałem go podać w tej formie, zresztą obie strony raczej trudno nazwać prywatnymi, więc sądzę że podanie do nich odnośników nie łamie regulaminu.

Jeszcze znalazłem coś takiego:
devon.gov.uk/thatching.pdf

Strzecha, wprawdzie ze słomy i niezbyt imponująca, ale za to po polsku i wszystko jasno opisane:
zielonetechnologie.pl/html/pubonline/downloads/krycie_sloma_i_trzcina.pdf


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ogródek

E-łazienki

Urządzone.pl

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter