« Zobacz poprzedni temat
Szklane elewacje
Zobacz następny temat »
tynki gliniane .... ktoś? coś ?

Jak poradzić sobie z taśmą malarską?

Proszę o radę!
Nie mogę poradzić sobie z takim problemem:podczas klejenia taśmy malarskiej papierowej na ścianę, która wcześniej była pomalowana (1 dzień) aby oddzielić dwa kolory, zrywam taśmę razem z farbą.
Co robię niewłaściwie i jak temu zapobiec?
Problem ten cały czas mi sie powtarza.
Proszę o jakąś pomoc.
Początkujący malarz!!!


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam
powinien Pan taśmę oderwać zaraz po pomalowaniu kiedy farba jeszcze dostatecznie nie wyschła nie jestem malarzem ale z własnego doświadczenia wiem że tak trzeba


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Niestety, taśmy malarskie mają to do siebie, że aby spełniały swoje muszą dobrze przylegać przynajmniej jedną krawędzią i kawałkiem szerokości. Zastosowany klej jest dość przyczepny. Więc zrywanie nawet krótko po wymalowaniu powoduje odwarstwianie szpachlówki - szczególnie jej kruchych odmian (Gipsar, Cekol czy InterGrąd). Poza tym nawet jeśli szpachlówka jest zwarta - z mojego doświadczenia wiem, że potrafi odwarstwić się także sama powłoka malarska (kolor do białego podkładu lub wręcz cała do szpachlówki). A odwarstwienie się w takich momentach jest już strasznie wkurzające.
Dlatego usiadłem kiedyś i policzyłem: ile czasu zajmie mi zrobienie kreski, przyklejenie taśmy, pomalowanie, strasznie powolne i delikatne odklejanie, przynajmniej w jednym miejscu poprawka kawałka zerwanej farby, zabawa z zacerowaniem, zaprawkowanie. I wyszło mi, że w tym samym czasie zrobię to inaczej, ale przynajmniej nic nie muszę poprawiać. I jest tak samo równo.

Rysuję kreskę, na równych ścianach biorę blichówkę 50-tkę (jest uchwyt przecież) i trzymając po kątem 45 st (uchwytem do dołu, ręka nie przeszkadza) opieram wzdłuż linii, do ręki pędzel z farbą i maluję w kierunku "z blichówki" na ścianę. Następnie wycieram krawędź blichówki szmatą, papierem toaletowym, czymkolwiek aby nie kapało. I dalej tak samo. Szybko, równo i sprawnie.
Oczywiście używam odpowiednio "wytartych" i przygotowanych pędzli. Nie narzekam.

pozdro


odpowiedz
Dzięki za fachową poradę. Spróbuję wprowadzić Twoją metodę. Sam dzisiaj użyłem najwęższej taśmy jaka jest i nawet mi się udało. Zauważyłem, że najlepiej stosować taśmę po 2 dniach pomalowania farbą. Mam pytanie : Jakim papierem ściernym najlepiej szlifować gotową masę szpachlową Master-Mas ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Najlepiej użyć "taśmy malarskiej do odcinania koloru na delikatnych podłożach" firmy SRIX. Iinformacja na serix.pl . Ma klej tylko na brzegach, a w środku to tylko takie nitki. Można ją bez żadnych problemów usunąć z każdej powierzchni. Próbowałem nawet na papierze i jest OK.Trudno ją dostać, ale mi podpowiedział producent.Powodzenia


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Przy krzywych ścianach odmalowując od blichówki, będziemy malować też "za" blichówką i będzie krzywo pomalowane. Do tego ściana pomalowana wałkiem będzie się różnić od brzegów pomalowanych pędzlem.

Taśme najlepiej zrywać jak farba już troche podeschnie, ale nie wyschnie do końca. Gdy zerwie się za wcześnie to farba wpłynie pod taśmę, jak za późno - oderwie się razem z farbą. Oczywiście musi być mocne zagruntowane, odkurzone podłoże.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Farba będzie odchodziła wraz z taśmą jeżeli podłoże pod farbą będzie źle przygotowane . Pod farby zawsze daje się podkład zwiększający przyczepność farby do podłoża. Farba musi dobrze wyschnąć , a w pomieszczeniu nie może być wilgotno . Łącząc dwa kolory na ścianie należy wykonać próbę w miejscu niewidocznym najlepiej w rogu czy farba dobrze trzyma . Jeżeli chcesz połączyć dwa kolory na ścianie i po malowaniu zdjąć taśmę natychmiast to użyj taśmy tesa precision impregnowanej . Nie przemięka i nie nawilża klejonej powierzchni pod nią . Taśmy papierowe nie impregnowane tesa zdejmuj po wyschnięciu farby.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
taśmy malarskie to bardzo rozbudowany temat i jest ich bardzo dużo rodzajów

dlatego mojm zadanie poprostu w tym przypadku została zastosowana zła taśma malarska


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam jeżeli jest to taśma malarska zwykła papierowa to musi Pan ja oderwac zaraz po pomalowaniu w innym wypadku po wyschnięciu zawsze bedzie problem i TUTAJ można w celu unikniecia przy zrywaniu taśmy rozmazań farby krawędż taśmy która wyznacza odcięcie prze malowaniem zaciągnąć cieniutką warstwą akrylu po zerwaniu nawet na mokro zawsze mamy efekt idealnie prostej lini.Ale dla Pana jako Początkującego polecam taśmę malarską 2K jest to taśma z tworzywa nylonowego koloru białego idealnie przylega do ścian i tę właśnie taśmę mozna odrywac nawetna drugi dzień gdyżnie posiada ona własciwości silnie sklejających tak jak papierowa.Papierowa zaczyna Panu silnie sklejać w momencie kiedy pomaluje się ją farba,nasiąka i dokleja sie do ściany maxymalnie. natomiast 2K jest z tworzywa i nie przepuszcza farby do ściany i zawsze bedzie miała tą sama siłę klejenia do ściany. Pozdrawiamy Zespół Bud-Rem

Chętnie odpowiemy na nutrutjące was pytania związane z budownictwem


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Ja natomiast nie zgodzę się z pana opinią.
Używam niebieskiej taśmy masarskiej i mam idealne odcięcie bez stosowania akrylu, a taśmę stosowałem na różne powierzchnie i nigdy jeszcze nie uszkodziła mi powierzchni


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
CYTAT<Ja natomiast nie zgodzę się z pana opinią.
Używam niebieskiej taśmy masarskiej > ??? NIE ZROZUMIAŁ Pan wątku pytania. Może i tak .Ale ja opisuję tak jak zainteresowany pisał o zwykłej tasmie papierowej,że nalezy ją odrazu zerwać i jeżeli nie zastosuje sie akrylu do niej to moga pozostać gdzie niegdzie podcieki...

Chętnie odpowiemy na nutrutjące was pytania związane z budownictwem


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Wiec nie rozumiem poco męczyć się ze zwykłą taśmą malarską jak można zastosować niebieską którą można bez problemu uzyskać żądany efekt odcięcia kolory. Ja osobiście stosuje zwykłą taśmę maskującą ale nie do malowania tylko do łączenia foli ochronnych i innych prac zabezpieczających


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tak ma Pan rację że taśmy papierowe to przeżytek i utrudniaja życie my stosujemy głównie 2K jest w miarę szeroka i mozna ją bez problemu przedżeć w poprzek i używać do akrylowania okien gdzie potrzebna jest wąska taśma.Ale wątek pierwszego pytania był że Pan powyżej użwya taśmy papierowej i na drugi dzień ma problem z jej oderwaniem .Więc najpierw nalezy wyjaśnic dlaczego ma problem i jeżeli chce używac takiej własnie taśmy do trzeba udzielić wskazówek co ma i jak robić.

Chętnie odpowiemy na nutrutjące was pytania związane z budownictwem


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Osobiście mam niezbyt miłe doświadczenia z taśmą 2K spadła mi kilka razy ze ściany i problem przez to miąłem, ja osobiście używam taśmy niebieskiej papierowej teraz weszła taka nowa blue delphin jak dla mnie rewelacyjna, a i jeszcze po tej taśmie 2k kiedyś spłynęła mi farba przy odcięciu poprzecznym koloru.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja stosuje taśmę z LIDLa i jeszcze nic mi się nie stało ,a budowlanką sie param sporo czasu szkoda że w nie mają jej w ciągłej sprzedaży i trzeba zrobić zapasy . Na rynku jest sporo buli co się odklejają trzeba uważać co się kupuje ja zazwyczaj zapamiętuje producenta choć nie zawsze jest podpisane kto to zrobił . Co do tej niebieskiej to widziałem ją w hurtowni może i dobra nie wiem bo nie używałem
wiem jedno cena jest porażająca. Jak sobie źle przygotujesz podłoże to super taśma nie pomoże bo za kilka miesięcy przyjedziesz na reklamacje .No chyba że nie masz renomy to wtedy ....... sami wiecie.

a jeszcze pytanko możesz rozwinąć to stwierdzenie
"kiedyś spłynęła mi farba przy odcięciu poprzecznym koloru."


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-dach

E-łazienki

E-ściany

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter