Problem z instalacją CO po podłączeniu bojlera :(

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

budasty
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2008, 14:41
Problem z instalacją CO po podłączeniu bojlera :(

autor: budasty » 01 mar 2008, 14:50

Witam

Do tej pory nie miałem żadnych problemów z instalacją co, praktycznie nie wymagała odpowietrzania - zachciało mi się zamienić elektryczny podgrzewacz na bojler ogrzewany piecem (100l firmy Galmet) - fachowcy przyjechali (firma z Opola) i po kilku godzinach wszystko ładnie podłączone - stwierdzili, ze wszystko jest poprawnie zrobione, wzieli pieniazki i nie czekajac na uruchomienie instalacji pojechali.
Pierwsze uruchomienie - piec sie grzeje, woda do grzejnikow nie idzie - poodpowietrzałem grzejniki po napuszczeniu wody i po jakims czasie woda ruszyla do grzejnikow. Na drugi dzien znowu odpalilem piec - wszystko było ok do momentu (moze to zbieznosc?) az woda w bojlerze nagrzała sie do 70 stopni, nagle woda przestala isc do grzejnikow - trz wygaszam piec, odleje wode, napuszcze i powoli sprobuje uruchomic instalacje - co moze byc powodem w/w problemow? Prawdopodobnie sie zapowietrza (?) - ale wczesniej nie miało to miejsca, problem zaczał sie po dolaczeniu do niej bojlera, instalacja jest miedziana (cienkie rury) z pompką.

pozdrawiam i bede wdzieczny za wszelkie sugestie

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
bojler

autor: Paweł_Małek » 01 mar 2008, 16:59

Systematycznie odpowietrzaj i po jakichs 3 tyg. bedzie spokoj
Woda ktora zalano uklad ma duzo gazow i one sie wytracaja

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK

autor: luxus » 01 mar 2008, 20:20

.... jesli mozesz to strzel foteczke jak to wyglada i wrzuc tutaj... zobaczymy ,moze cos jest nie tak,chociaz chcialbym sadzic ze Panowie montujacy z Galmetu zrobili to bez zarzutow. mimo wszystko tak jak napisal Pan Pawel odpowietrz to gruntownie na wylaczonej pompie.zacznij od samej gory i po kolei kazdy grzejnik,najliepiej zakrecajac zawor,lub glowice i luzujac srubunek miedzy zaworem a grzejnikiem. Jest to najlepszy sposob na odpowietrzenie instalacji. Pamietaj o sukcesywnym dopuszczaniu wody... delikatnym strumieniem podczas odpowietrzania.czy w domu masz ogrzewanie podlogowe?

budasty
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2008, 14:41
dzieki wielkie za pomoc

autor: budasty » 01 mar 2008, 21:13

tak to wygląda, nie wiem czy wszystko dobrze widać, w kwietniu zamierzam wymienić piec, nie wiem jeszcze na jaki (moge wydac na piec lacznie z przyłączeniem do 9k)

[url]
http://www.wrzuta.pl/obraz/5zLGs2Qapk/%5B/url%5D[/url]

[url]
http://www.wrzuta.pl/obraz/kZ9PifbVga/[/url

w84u
Aktywny
Aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 12 lis 2006, 11:06

autor: w84u » 02 mar 2008, 9:49

To, co tam w garażu po lewej stronie komina wisi to naczynie wzbiorcze?, coś niziutko. Pompa wymiennika może zaciągać powietrze. W niektórych miejscach nieczytelne zdjęcia, i trudno coś doradzić, na początek zmniejsz do minimum obroty pompy CWU, lub wyłącz ją całkiem i zobacz czy bojler się nagrzeje tylko na pompie CO. Czy twoja instalacja przebiega na jednym poziomie?

budasty
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2008, 14:41

autor: budasty » 02 mar 2008, 11:17

w84u pisze:To, co tam w garażu po lewej stronie komina wisi to naczynie wzbiorcze?, coś niziutko. Pompa wymiennika może zaciągać powietrze. W niektórych miejscach nieczytelne zdjęcia, i trudno coś doradzić, na początek zmniejsz do minimum obroty pompy CWU, lub wyłącz ją całkiem i zobacz czy bojler się nagrzeje tylko na pompie CO. Czy twoja instalacja przebiega na jednym poziomie?



tak po lewej stronie komina na gorze to naczynie wzbiorcze (na prawo od baniaka z gazem)
wszystkie grzejniki sa na partrerze ponizej naczynia wyrownawczego,

coz testuje trz rozne kombinacje z temperatura na piecu/odpowietrzaniem grzejnikow/dopuszczaniem wody/predkoscia pracy pompek, pompka do bojlera gdy nie pracuje to przestaje w ogole dochodzic woda do grzejnikow, musi pracowac caly czas tak wynika z moich obserwacji

dzieki za pomoc wszystkim

w84u
Aktywny
Aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 12 lis 2006, 11:06

autor: w84u » 02 mar 2008, 11:51

pompka do bojlera gdy nie pracuje to przestaje w ogole dochodzic woda do grzejnikow, musi pracowac caly czas tak wynika z moich obserwacji

dzieki za pomoc wszystkim

No tak, mogłem dojść do podobnego wniosku po pierwszym poście, termostat CWU wyłącza pompę i wszystko siada. Jeżeli nie możesz dać naczynia wyżej,(a pewnie nie możesz ;) ) to pozostaje albo umieścić je w innym miejscu, najlepiej bezpośrednio podłączając do kotła przed zaworem różnicowym, albo zwiększyć pojemność naczynia wzbiorczego. Jeżeli nie sprawi ci to kłopotu to dorzuć jeszcze zdjęcia, także kotła.

cezarr1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: pomorskie

autor: cezarr1 » 11 maja 2008, 20:51

Należy zrównoważyć hydraulicznie układy cwu i co jak nie to zawszebędzie któryś" przewalał"
Woda płynie tam gdzie ma lżej prawda


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów