PUSTAKI POROTHERM, OKAZJA

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Jurek_Z
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 14 sty 2007, 18:43
Lokalizacja: Gliwice

autor: Jurek_Z » 08 cze 2007, 18:48

T. Brzęczkowski pisze:Chodzi mi tylko o to, że szkoda kupować na dom materiał, który producent już uważa za bezużuteczny w obliczu ograniczeń zużycia energii. ...

Bardzo mocne słowa. Gdyby tak było to by przerwał produkcję. Uważam, że bloczki Porptherm 25 P+W odpowiednio docieplone są dobrym materiałem na budowę domu.

T. Brzęczkowski pisze:... Ale jeżeli to jest OKAZJA choć mało przydatna..... Każdy powinien mieć wybór czy chce płacić 150 zł miecięcznię czy nawet ponad 400zł za np dom 150m2- wszystkie media dziś a Bóg raczy wiedzięć ile X jutro.
A udowodnić chcę, że koszty ogrzewania będą relatywnie bardzo szybko rosły, a dokładanie proprcjonanie do kosztów nośników izolacji uważam z . Lepiej teraz zrobić dobrze, zwłaszcza ża przeniesienie kosztów budowy z ogrzewania na izolację nie wiąże się z droższą budową.

Z tą częścią wypowiedzi w pełni się zgadzam.
Pozdrawiam Jurek

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 cze 2007, 9:43

Dlaczego mają przerwać? Przecież Pan poczyta ile jest jeszcze "fizyków budowli" , którzy zwalczają izolację. "Ocieplenie tylko za odbioenikiem jaki jest ściana na fundamencie" "Ściana bez hydroizolacji by wilgoć z mieszkania w nią nie "wchodziła", "Izolacji niezbyt wiele bo PEGENIGE ucierpi" "izolacji niezbyt wiele bo wilgoć..."
Przecież to producent!!!, będzie więc robił doką będą odbiorcy. A To kupujący powiniem pomyśleć ile chce płacić, czy woli ogrzewać czy izolować kto go w maliny wpuszcza?. Pan zobaczy jak tomasz_z czy JBZ przy całym Szacunku unikają odpowiedzi o zawilgocenie ściany Lipińskich w ich domu pass...
a zastosowań proponowanych przezemnie.
Lipińscy- mur z Keramzytu dobrze przewodzący ciepło ściana i wilgoć, na gruncie i 30 cm styropianu na zewnątrz
- mur z cegły, a od środka 10 cm twardej wełny stelaż z 20 cm wełną folia hydroizolacyjna i fermacell.
Która przegroda skuteczniej zatrzyma ciepła i będzie sucha!!!!! Która "zamknie " się z 30 cm styropianem w podłodze?

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 09 cze 2007, 21:56

Pan Panie Brzeczkowski to ma coś chyba z pamięcią lub koncentracją.
Po pierwsze, to ja zadałem pierwszy Panu kilka(naście) pytań i póki co, nie uzyskałem na żadne z nich odpowiedzi. Wobec powyższego nie poczuwam się do obowiązku odpowiadania na choćby jedno Pana. Ot, z banalnie prostej przyczyny... Pan nawet nie rozumie co Pan proponuje i o czym mówi, więc dyskusja przypomina troszkę (z całym szacunkiem dla niewidomych) rozmowę z przysłowiowym "ślepym" o kolorach.
follow the white rabbit...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 cze 2007, 8:28

Jak proszę Pana można odpowiedzieć na głupie pytanie?. Np ile procent ciepła zaoszczędzi się na wentylacji z odzyskiem. Przecież takie pytanie dobitnie świadczy, że nie rozumie Pan podstaw. Na takie pytania odpowiadają wyłącznie "fizycy budowlani" (domek z strzałkami ile % którędy ucieka) Człowiek po szkole średniej na to nie jest w stanie odpowiedzieć. Obawiałem się, że takimi oczywistościami kogoś obrażę , ale widać trzeba to wyjaśnić.
Wentylacja ma stały strumień nieazleżnie od izolacji domu. Jeżeli teraz np w domu 200m2 zużycie roczne energii jest 150 kWh/m2 a w tym domu zbadaliśmy , że przez wentylacje "uciekło" na 4500kW to stanowi to 15%.
Ale jeżeli dom 200 m2 jest znacznie lepiej izolowany i zużywa 75kWh/m2 rocznie to przez wentylację (taką samą ) "ucieka" dalej 4500kWh , ale stanowi toco stanowi 30%.
Z twego powodu rysunki domów ze strzałkomi symbolizującymi procentową ucieczkę cieła przez wentylację, ściany dach .... można znaleść wyłącznie w materiałach opracowywanych przez "fizyków budowlanych" i NAPE!!!!!normalny fizyk wstydziłby się.
Przepraszam tych co to doskonale rozumieją, ale siła wyższa.

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 12 cze 2007, 9:12

Nie prosiłem nigdy o wylicznie strat ciepła - Pan ma jakieś urojenia.
Nie rysowałem żadnego schematu z procentami a jedynie z miejscami, przez które może uciekać ciepło i w których mogą tworzyć się mostki termiczne. Żadnych schematów ze strzałkami i procentami. - kolejne urojenie? :?:

Musi Pan troszkę zmniejszyć swoje emocje i zacietrzewienie, bo zaślepiony tym, wali Pan na lewo i prawo "argumentami" kompletnie nad nimi nie panując. :twisted:
follow the white rabbit...


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów