« Zobacz poprzedni temat
Kocioł 8kw
Zobacz następny temat »
Kolektory słoneczne

[prośba o poradę] Czym dogrzać mieszkanie?

Witam,
poproszę o podpowiedzi czym najlepiej dogrzać mieszkanie. Nie ma możliwości zwiększenia ciśnienia w grzejnikach. Wymiana także nie wchodzi w grę. Grzejnik olejowy, gazowy może?

Z góry dziękuję za podpowiedzi Marek


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Grzejnik gazowy nie nadaje się do mieszkań , produkuje dużo wody i CO2 , Olejak nie ma termostatu mierzącego temperaturę pokojową, więc też na dogrzewanie się nie nadaje.
Musi być bardzo precyzyjny grzejnik konwekcyjny lub promiennik.
Z tym, że radziłbym działanie ukierunkować nie na dokładanie mocy i generowanie kosztów a na zmniejszenie potrzeb, Np. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła poprawi znacznie komfort i obniży zapotrzebowanie na tyle, że grzejnik dodatkowy będzie zbędny.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Po co zwiększać ciśnienie w grzejnikach? Jakie jest teraz ogrzewanie? Tak jak pisze TB proste jest powiększyć moc grzewczą gorzej potem płacić za jej zużycie. Niekiedy lepiej włożyć podobną sumę w ocieplenie i cieszyć się mniejszymi rachunkami.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
nie pamiętam ale coś koło 650 zł kosztuje taka kurtyna


odpowiedz
Witam


Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą grzejników podczerwieni przeznaczonych do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych.

Jeżeli chodzi o dogrzanie to może Pan zastosować - obraz , panel lub lustro.
Vega-Heizungen.
Poland


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
ITB napisał:
nie pamiętam ale coś koło 650 zł kosztuje taka kurtyna


Kurtyna taka miała by sens gdyby zimno wchodziło Niestety jest odwrotnie. Takie kurtyny zdecydowanie znakomicie podnoszą rachunki za ogrzewanie - ( podnosząc temperaturę w miejscu najgorszej izolacji ) i wystudzają pomieszczenie. W momencie otwarcia drzwi, kurtyna zabiera najcieplejsze powietrze spod sufitu, podgrzewa i ... wyrzuca na zewnątrz dołem wchodzi dzięki temu dużo więcej zimnego powietrza niż gdyby kurtyny nie było.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Jak duże jest mieszkanie i jak wygląda jego izolacja i okna?


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Odpowiedź najprostsza to chociażby promiennik. Jak powiedziano już wcześniej, ze grzejnik gazowy zupełnie nie może być stosowany w lokalach mieszkalnych. Powodów jest wiele, np. nadmierna produkcja CO2 czy H2O. Z kolei olejowy nie będzie w stanie "udzielić odpowiedzi" odnośnie temperatury wewnętrznej, więc też się nie należy z nim za bardzo zaprzyjaźniać w mieszkaniu. Promiennik wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek lepiej zmniejszyć nieco zapotrzebowanie, aniżeli dogrzewać. Dlaczego? A dlatego, że w przypadku wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła wpłynie to niezwykle korzystnie na stan ciepła w domu, zaniży zbyt wysokie potrzeby dzięki czemu będzie można dać sobie spokój z dodatkowym grzejnikiem.
_______________________________________________________________________________
Inżynier


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Zgadzam się i również odradzałbym tutaj instalację grzejnika gazowego,ponieważ nie stosuje się go w lokalach mieszkalnych. Poza tym wydaje mi sie,że wystarczy zwiększyć moc grzewczą juz obecnych grzejników i sprawa załatwiona. To najprostszy sposób an dogrzanie mieszkania.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-mieszkanie

  • Jak kupować materac?

    Jak kupować materac?

    Zakup materaca to inwestycja w nasz dobry sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac to zdrowy kręgosłup, złagodzenie objawów alergii...

E-ogródek

E-łazienki

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter