HYDROLASTIK ATLAS EXTRA - kładzenie a warunki pogodowe.

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

harau
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2012, 16:40
HYDROLASTIK ATLAS EXTRA - kładzenie a warunki pogodowe.

autor: harau » 04 lip 2012, 16:47

Jest to mój pierwszy post na forum, witam Wszystkich.

Przymierzam się do kładzenia płytek na tarasie. Pod tarasem jest pomieszczenie gospodarcze, dlatego chciałem pod płytki położyć HYDROLASTIK ATLAS EXTRA. Przeczytałem, że środek musi 12 godzin schnąć bez bezpośredniego kontaktu z wodą. Aktualnie prawie codziennie pada deszcz. W związku z tym mam pytanie. Czy po wstępnym wyschnięciu (2-3 godziny), na wypadek deszczu mogę przykryć rozprowadzony środek HYDROLASTIK ATLAS EXTRA folią? Czy przykrycie może źle skutkować dla właściwości środka?

WAKrysiak
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:21
Lokalizacja: ATLAS
Re: HYDROLASTIK ATLAS EXTRA - kładzenie a warunki pogodowe.

autor: WAKrysiak » 06 lip 2012, 16:30

Witam serdecznie.
Hydrolastik Atlas Extra to dwukomponentowa izolacja pod płytkowa.
Jest to nowoczesny materiał i jak można zauważyć jeden z najszybciej pokrywalnych płytkami.
Można na nim kleić już po 24 godzinach. Co do warunków pogodowych, to tak to już ze wszystkimi hydroizolacjami jest, że podczas jego wiązania trzeba go chronić przed deszczem, wiatrem i słońcem.
Różnie sobie fachowcy z tym radzą. Jedni budują namioty z folii nad tarasem, aby móc zachować odpowiednie warunki. Inni pracują w nietypowych porach doby. Po stwardnieniu, czyli po około 4 godzinach spokojnie można też przykryć (zabezpieczyć) świeżą hydroizolację folią.
W niczym ona nie będzie szkodzić hydroizolacji. W jej składzie jest także cement, który akurat potrzebuje wilgoci do związania. O ochronie przed wilgocią chodzi o to aby nie doszło do wypłukania, lub rozrzedzenia polimerów, aby zapewnić szczelność powłoki.
Pamiętać należy, że na tarasie musi znajdować się izolacja typu średniego, czyli gr. 2,5 - 3 mm. Wykonuje się ją zawsze dwuwarstwowo. Pierwszą warstwę wciera się zawsze pędzlem w tym przypadku zwilżone podłoże cementowe (bo takie jest na tarasie). podłoże ma być jednak zwilżone, matowo wilgotne, bez filtru wodnego na wierzchu. reszta opisana jest w karcie produktu.
Życzę przyjemnego układania.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów