« Zobacz poprzedni temat
prośba o pomoc w doborze mocy kotła
Zobacz następny temat »
Piec na pellet koszt roczny

Grzejniki jakie wybrać ?

Witam serdecznie rok temu rozpoczęłam z mężem budowę domku parterowego na obrzeżach miasta, planujemy założyć instalację grzewczą. Zastanawiamy się nad wyborem grzejników. Jak dobrać odpowiednie kaloryfery? Nie zaprzeczę, że mnie jako kobietę interesuje również wygląd grzejników


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
witaj
do salonu czy łazienki napewno warto zastanowić sie nad grzejnikiem dekoracyjnym
popatrz sobie na przykłady
http://www.e-mieszkanie.pl/tagi/grzejniki%20dekoracyjne


odpowiedz
http://www.e-mieszkanie.pl/a/1517,grzejniki-nie-tylko-do-lazienki1

grzejników jest dość spory wybór!
jakie grzejniki sie Tobie podobają ?


odpowiedz
Zobacz tutaj Tanie-Grzanie.net posiadamy bardzo duży wybór grzejników w atrakcyjnych cenach. Fajnie sprawdzą się te dekoracyjne z odpowiednią mocą grzewczą.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Przy wyborze grzejnika absolutnie nie powinnaś kierować się wyglądem. Aczkolwiek wiem że dla wielu osób jest to dość istotne Smile istotne są parametry a potem prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Powinnaś również skonsultować się z instalatorem aby dobrał odpowiednią średnicę przewodów, gdyż zależy to od pojemności i rodzaju mocy. instalacja może być pompowa lub grawitacyjna.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
hmmm... no jak widzę wybór grzejników jest ogromny. ale czy wielkość grzejników jest istotna ???


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Należy zwracać uwagę ( poza wyglądem i mocą) na sposób regulacji. termostat w grzejnikach na ściennych powinien być na dole! Tak by mierzył powietrze wchodzące ( w temperaturze pokojowej) - jeżeli termostat jest tam gdzie kiedyś był zawór (góra grzejnika) to wiadomo, że producent nie bardzo rozumie czym się różni zawór od termozaworu ( termostatu ).


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Kassia788 napisał:
hmmm... no jak widzę wybór grzejników jest ogromny. ale czy wielkość grzejników jest istotna ???

Oczywiście, powinny być dostosowane mocą do powierzchni oraz objętości pomieszczenia.
Nie pamiętam w tej chwili dokładnie, ale ok. 3.5 kW/25 m2.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Grzejniki powinny być dostosowane mocą do strat ciepła w danym pomieszczeniu a nie do powierzchni czy też objetości tego pomieszczenia. To nie są dawne czasy gdy ilość "żeberek"
dobierało się do powierzchni


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
oczywiście, im mniejszą pojemność posiada grzejnik oraz cieńsze rury tym lepiej reagują na zmiany temp.w pokojach. Oznacza to tańszą eksploatację.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Hmmm Maestro skoro im cieńsza rura tym lepiej to dlaczego nie stosuje się w instalacjach fi 10 i mniejszych rozmiarów rur? Dlaczego skoro możemy podjechać do grzejnika rurą fi 10 to grzejnik ma przyłącz fi 15 (1/2') Co do pojemności grzejnika, bo pewnie chodzi o pojemność wodną, to co za różnica czy będzie miał 2 czy 10 litów skoro i tak całe ciepło z tej wody (nośnika) będzie oddane do otoczenia. W końcu na co powinien klient zwracać uwagę na wygląd, sprawność, markę, pojemność, jakość czy może na cenę? A może na wszystkie te aspekty a może puścić wodzę fantazji i dać zrobić sobie coś na zamówienie?


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
głowica termostatyczna na dole grzejnika?? po prostu nie wieże że można takie rzeczy pisać?panie tomaszu wie pan czym jest konwekcja?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A może nie kombinować i wyzbyć się bólu głowy od rodzajów , parametrów etc. Pani Kasiu i wybrać zupełnie inny sposób ogrzewania? Prostszy, łatwiejszy, zdrowszy!
A jeszcze nikt nie pisał o izolacji domku i stratach ciepła?
Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Pani Kasiu - należy wybrać sobie takie, które się podobają, mają 10 lat gwarancji, i nie są to chińskie wynalazki Smile
To instalator (o ile jest dobry) lub projektant ma określić ich wielkość, w ostateczności, dla typowego domku, można dobrać 100W na każdy m2 powierzchni pomieszczenia.
Jednak znacznie taniej wyjdzie zapłacić komuś za prawidłowy dobór - większość grzejników wyjdzie sporo mniejszych, niż wychodzi z wyżej podanego wzoru - a więc wydacie znacznie mniej na grzejniki.

Sam montuję głównie grzejniki firmy Radson, są starannie wykonane, mają 10 lat gwarancji i nic się z nimi nie dzieje.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Większość grzejników produkowana jest przez Retig Heating czyli firmy produkującej markę PURMO. Różnica przeważnie jest taka że albo radiator oszczędniejszy albo grile inne, lamelki na grzejniku szersze czy też farby troszkę mniej.
100W/m2 to grubo za dużo jak na nowe budownictwo. Ale kto komu zabroni.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-instalacje

E-łazienki

E-ściany

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter