« Zobacz poprzedni temat
Ogrodzenie z siatki
Zobacz następny temat »
ogrodzenie aluminiowe

Ogrodzenie kute czy z drewna?

Jakie są wady i zalety ogrodzenia z drewna, a jakie kutego. Trudno mi się zdecydować. Jedno i drugie może być ładne.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Kwestia ceny, kute ogrodzenia są oczywiście droższe ich cena zależy od jakości wykonania, stopnia komplikacji i nasycenia ozdobnikami.
Druga sprawa to kwestia gustu, robiąc ogrodzenie drewniane mamy raczej szczelny parkan, natomiast przęsła kute są z reguły ażurowe. Jeden i drugi rodzaj ogrodzenia może wyglądać naprawdę ładnie to już zależy od inwestora i zasobności jego portfela.
Jeśli chodzi o konserwację to to jak często i w jakim stopniu trzeba konserwować zależy od jakości wykonania., dotyczy to obu rodzajów ogrodzeń.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Lepsze są kute ponieważ są wytrzymalsze drewno szybko traci swoje właściwości i staje się brzydkie. Ciężko jest później doczyścić nawet


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
A może ogrodzenie z profili zamkniętych, lub na bazie sztachetek metalowych.
Trwałe, a w atrakcyjnych cenachProfil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Proszę napisać lub podesłać zdjęcie a wycenę. Jeżeli chodzi oczywiście o bramy stalowe. Kuta artystyczna i pełna. Zapraszam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Drewniane jest bardziej podatne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. W ogrodzeniu kutym nie masz tego problemu,w zasadzie jest ono bardziej praktyczne i ładniej wygląda.


Ekwasek.pl- wyposażenie odmów i ogrodu.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
co racja, to racja - kute odporniejsze, ale czasem zwyczajnie z drewna bardziej zazębiają się z projektem domu. Np. Essen (od Lipińskich) z drewnianymi elementami wykończ. aż prosi się o jednolite ogrodzenie z projektem. taka moja mała fanaberia Wink


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Faktycznie ogrodzenia kute są wytrzymalsze, aczkolwiek obecnie kilka firm ma w swojej ofercie bardzo ładne ogrodzenia dreniane, gdzie użyte są kute zdobienia, elementy aluminiowe, bądź pcv. Wyglądają na prawdę bardzo ładnie. Poza tym powoli z zachodu (głównie z niemiec) nadciąga właśnie moda, na budowanie za pomocą takich paneli, drewnianych ogrodzeń.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Niby kute bardziej wytrzymałe, jednak przy dzisiejszych impregnatach nie ma dużej różnicy. Tak, ze kto co bardziej lubi i co bardziej pasuje do domu.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A co myślicie o ogrodzeniu aluminiowym? Znam w Krakowie świetną firmę, która się tym zajmuje. Dla zainteresowanych link do strony z ogrodzeniami aluminiowymi. Sama się nad nim zastanawiam, ale chciałabym poznać opinie kogoś, kto już coś takiego ma.[/url]


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Każde ogrodzenie ma swoje zalety i wady. Poniżej znajdują się bardzo ciekawe artykuły na temat różnego rodzaju ogrodzeń:

Konserwacja ogrodzeń metalowych
http://www.e-ogrodek.pl/a/6623,ogrodzenia-metalowe-konserwacja

Konserwacja ogrodzeń drewnianych
http://www.e-ogrodek.pl/a/7445,konserwacja-drewnianego-plotu

Ogrodzenia z desek kompozytowych, nie wymagające okresowej impregnacji:
http://www.e-ogrodek.pl/a/6478,ogrodzenie-z-desek


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Wybór ogrodzenia to poważna decyzja - dobrze wykonane ogrodzenie, niezależnie od użytego materiału, będzie służyć przez lata. Metalowe czy drewniane, trzeba o nie także odpowiednio dbać np. impregnować regularnie.

Zarówno metalowe jak i drewniane ogrodzenia mają swoje wady i zalety.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą - u nas profesjonalna porada i wycena jest bezpłatna. Od 1993 roku wykonujemy ogrodzenia z metalu i sztachet drewnianych oraz sprzedajemy niezbędne akcesoria do ich samodzielnego wykonania.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Ludzie przecież tego sie nie da czytać ! Jak mi ktoś wciska kryptoreklame działa to na mnie ale i na wielu odstraszająco. Napewno nie skorzystam. Skoro firma na siłe szuka zbytu to znaczy ze dziadostwo robi i brak klientów - radze przemyśleć.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Potwierdzam powyższe wypowiedzi. Kute ogrodzenie jest jednak dużo trwalsze od drewnianego. I same impregnaty (nawet najlepsze) nie zmienią tego stanu rzeczy. Drewno jednak jest bardziej podatne na warunki atmosferyczne i po pewnym czasie nie da się już nawet odremontować elementów drewnianych i trzeba myśleć na wymianą ogrodzenia na pewno szybciej niż w przypadku ogrodzenia metalowego kutego.

Sama kwestia ceny nie gra tak dużej roli, ponieważ jeśli Klient ma gust, to można zrobić ogrodzenie z drewna dużo droższe od ogrodzenia metalowego kutego. Mokka na początku napisała, że i jedno i drugie może być ładne i to racja, zakładam więc, że cena nie jest w tym przypadku najważniejsza. Warto więc zwrócić uwagę na dalsze użytkowanie i konieczność konserwacji ogrodzenia, a nie na cenę.


odpowiedz
Stalowe może faktycznie bardziej trwałe.. ale jednak drewniane do obecnych projektów domków, domeczków zdecydowanie bardziej pasuje, tworzy jakby jedną całość.
mnie się podobają ciemne drewniane ogrodzenia, zrobione z płotów np. ryflowanych. wiem że są one trwałe i napewno nie będą stały krótko.
Powoli zacznie się sezon ogrodniczy więc i ogrodzenia czas zacząć wybierać Very Happy
Do tego dobrać fajne deski tarasowe w podobnym kolorze i mamy bajeczny ogród Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-izolacje

E-łazienki

E-instalacje

E-dach

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter