« Zobacz poprzedni temat
obwisły strop
Zobacz następny temat »
Problem, dziura w suficie, stropie?

Jakie belki na strop drewniany użytkowy

Witam jestem tu nowy myślę że użytkownicy troszkę mi pomogą i rozwieją moje wątpliwości , mam pytanie odnośnie stopu drewnianego.
Proszę o pomoc i poradę .
Dodam że szukałem wszędzie i nic nie znalazłem , tylko jakieś wytyczne do obliczania ale nic nie rozumiem .
Więc jestem w trakcie budowy domku jednorodzinnego - ściany już stoją
( tzn robią to wykonawcy ) , moje pytanie jest odnośnie stropu drewnianego a mianowicie belek stropowych w odstępach średnio 84cm , są też mniejsze przy ścianach i mają 50 cm odstępu ale pytanie moje jest odnośnie grubości i szerokości belek gdzie w projekcie belki są 16cm x 24cm , gdy pojechałem na tartak zrobić wstępny kosztorys facet lekko się zdziwił bo jeszcze nikt mu takich nie dał do zrobienia , po obejrzeniu projektu stwierdził że 10cm x 24cm w zupełności wystarczą , dodam że mój wykonawca też jest zdziwiony bo takich jeszcze nie zakładał na strop .Dodam że najdłuższe pomieszczenie ma 460cm a poddasze będzie użytkowe ale na razie nie będę tego ruszał (być może za 2 lata ) .
Proszę o jakieś informacje co do mojego pytania , wyliczenia i inne informacje bo nie wiem co myśleć , .. Aha kierownik budowy stwierdził że mogą być troszkę węższe ale nic konkretnego nie powiedział .
Dziękuję i pozdrawiam....


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Zeskanuj projekt i wyślij mi na maila po obejrzeniu może coś podpowiem Very Happy Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać, a prześlę Ci w prywatnej wiadomości.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
witam wrzuciłem na pocztę 2 dni temu , dziękuję za zainteresowanie i pomoc , może jednak ktoś jeszcze sie wypowie ,


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
albo chociaż napiszę jakie u Siebie ma zastosowane belki na stropie ,


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Faktycznie dość grube te belki, wydaje mi się że spokojnie można zejść z szerokością do 12cm, bez żadnej szkody dla konstrukcji, no chyba że na górze ma być nie wiadomo jakie obciążenie.
Nie podoba mi się jeszcze jedno, pomieszczenie w lewym górnym rogu i sąsiednie, są tam belki drewniane oparte na kominie przy przewodzie dymowym, dość sceptycznie podchodzę do opierania w takim miejscu belek żelbetowych, a drewno to jak dla mnie odpada już w zupełności. Trzeba taką belkę oprzeć na "wymianie" opartym na dwóch sąsiednich belkach, te sąsiednie belki warto dać więc szersze 16x24.
Nie chcę nikogo oczerniać, ale taki błąd z tym kominem świadczy o małej znajomość tematu przez projektanta...


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Witam - dziekuję za pomoc ,co do obciążenia na górze to będzie szkielet pod blachodachówkę i strop użytkowy więc raczej normalny szkielet ( tak mi się wydaję ) .
Co do tych dwóch belek przy kominie to rozumiem żebym lepiej dał grubsze 16x24 ale nie bardzo rozumiem jak dać belkę na wymianę tzn w którym miejscu .
W takim razie zrobię 24x12 , szukałem podobnych tematów gdzie mają strop drewniany24x10 i też Im wystarczało więc tak zrobię .
Co do projektanta myślę że im się nie chciało , Ja robiłem projekt zastępczy ze stropu teriva na drewniany ,
Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie i pomoc , gdybyś jednak miał jeszcze jakieś zdanie co do tematu to proszę pisać .
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-mieszkanie

E-instalacje

E-ogródek

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter