Zobacz następny temat »
Jak gruba wełna ?

Ścianka działowa na poddaszu

Witam serdecznie mam zrobione poddasze użytkowe i patrząc od spodu jest płyta gk folia paroizolacyjna profile na uchwytach do konstrukcji drewnianej tzw grzybki i pomiędzy profilami wełna 10 a pomiędzy krokwiami 15cm i teraz chciałbym przedzielić pokój na 2 części i jak to najlepiej zrobić, jak przykręcić profil górny do ścianki działowej z płyt gk , ścianka będzie miała w najwyższym miejscu ok 2,4m i długości 5,5m i w tej ściance mają być drzwi otwierane lub przesuwne, strop lany Proszę o radę


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam.
Z tego co piszesz to wnioskuję że masz juz na całej powierzchni płyty k-g. Więc bez rozbierania płyt w miejscu ścianki powinienneś profil UW przykręcić do płyty monując oczywiście wraz z taśmą wygłuszającą o szerokości wybranego profila. Ale niestety ten sposób raczej jest nieprofesjonalny i odradzałbym go.
Drugim sposobem jest odkręcenie płyt w miejscu ścianki i przykręcenie profila UW do profili CD60 wraz z taśmą wygłuszającą.
Przed postawieniem ścianki musisz się jeszcze zastanowić jakie drzwi chcesz zakupić i jakią grubością ościeżnic ta firma dysponuje.
Ja najpierw postawiłem ścianki z profili 50mm i później stanołem przed problemem wyboru odpowiednich ościeżnic do mojej grubości ścianek. W konsekwencji muszę kupić droższe drzwi z ościeżnicami regulowanymi na zakres 75mm-95mm.
Jeśli chcesz zamontować ościeżnice stałe to ich grubość wynosi 90mm, więc profil 50mm odpada bo wraz z płytami 12mm po obu stronach masz dopiero 74mm chyba że planujesz ściankę z podwójnej płyty to będziesz miał 98mm. Natomiast jeśli zastosujesz profile 75mm to wraz z płytami masz 99mm więc to też trochę za gruba ścianka dla ościeżnicy 90mm.
Reasumując przemyśl sprawę drzwi i ościeżnic wcześniej aby przekalkulować jaka grubośc ścinki będzie najlepsza. Weź również pod uwagę to że musisz zamontować dwa profile ościeżnicowe, które są około 4 raza droższe niż zwykłe profile. I na koniec nie żałuj pieniedzy na profile, nie kupuj w marketach bo tam są dostępne z bardzo cienkiej blachy.
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No tak płyty g-k są już poprzykręcane i teraz to już nie bede odkręcał płyt skoro jest już wszystko zaszpachlowane i pomalowane a więc pozostaje teraz tylko przykręcić profil UW do sufitu razem z taśmą wygłuszającą a na co najlepiej przykręcić profil UW do sufitu czy może spróbować przykręcić blachowkrętami profil UW do profili C co są pod płytami ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Raczej bym odradzał abyś tak zrobił, płyty na suficie mogą być narażone na dodatkowe peknięcia spowodowane obciążeniem ścianki działowej.
A może zastanów sie nad wycięciem rowka o szerokości tylko na profil, a płyty przykręcane do ścianki działowej zakryją wycinkę.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
obecne jedyne rozwiazanie to, mocowanie profila sufitowego uw do profili sufitowych cd i okladziny skosu bezposrednio przez plyte g/k.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
a jakimi wkrętami przykręcić profil UW do profili CD


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
3,5x35 o ile jest pojedyncze plytowanie


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam. Mam podobny problem.

Tzn mam przykręcone płyty ale bez szpachlowania i muszę postawić przedściankę żeby ukryć geberit (ma być od podłogi do sufitu).

I teraz nie wiem jaka jest prawidłowa opcja:

1. Rozebrać sufit, rozebrać część stelaża sufitowego i zrobić stelaż przedścianki od wylewki do krokwi (profile UW do wylewki i do krokwi a CW do ścian) następnie do tego stelaża z powrotem przykręcić profile przyścienne sufitu podwieszanego

2. Odkręcić płyty i zrobić przedścianki mocująć UW do wylewki i profili CD sufitu (ruszt podwójny).

Druga opcja jest prostsza ale czy bardziej stabilna?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
opcja 3 .obudowac sam geberyt,-bedzie poleczka


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Odpada. Na podłodze wystaje rura kanalizacyjna z wylewki, obok geberita będzie kabina - więc żadnych półeczek. Kabina będzie miała zabudowany element typu grohe etc etc.
Poza tym chcę też ukryć wentylacje kanalizacji.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
a moze uw do cd przez płyte majac na uwadze zeby profil uw przykrecac do profili cd co nie bedzie trodne bo po wkretach widac gdzie przebiega ............ja bym tak zrobil


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
A nie będzie to latać? I to czego się boję, że taki sufit usztywniony przez przykręconą od dołu do niego ściankę nie będzie już pływał i zacznie pękać na spoinach.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Podobno z racji niskiego ciążaru na poddasze polecane są bloczki Ytong Interio, a opis ich właściwości jest całkiem zachęcający
-xella.pl/html/pol/pl/ytong_system_ytong.php?language_id=10&countries_id=9&area_code=2&product_id=1360?&sub_detail_type_id=131&dyn_section=sub_detail
Nie muszę dodawać, że konstrukcja jest również bardziej stabilna.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-izolacje

E-łazienki

E-instalacje

E-dach

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter