« Zobacz poprzedni temat
Komin
Zobacz następny temat »
Zapach... komina!

Jak układać cegłę na kominie

Mam pytanie . W jaki sposób układać cegłę na kominie który ma mieć trzy kanały w tym dwa wentylacyjne i jeden dymny CO. Próbuje policzyć cegłę pełną i klinkierówkę. Problem w tym że na tych moich rysunkach jak chciałbym położyć drugą warstwę cegły to nie wychodzą mi połączenia na zamek a przecież tak nie może być. Może ktoś mi umie pomóc albo ma dobrą stronkę.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Witam, rozumiem ze chodzi o cegle klinkierowa juz nad dachem.
Jesli komin jest systemowy to nalezy przed przystapieniem do murowania z cegly zrobic plyte zbrojona (ponizej wiezby). Plyta ma byc szersza od komina systemowego o 12-15 cm i grubosci ok.12cm - pamietamy aby zostawic otwory na wentylacje i otwor dymny. Pozniej na plycie murujemy dalej komin systemowy a na zew. obmurowywujemy cegla klinkierowa. Jesli nie wyjda nam pelne cegly to niestety czeka nas docinka klinkieru.
Aby policzyc ile potrzebnych jest cegiel moze pan np. sobie zrobic na ziemi (na sucho) z elementow komin i oblozyc go zwykla cegla i policzyc ile wychodzi na warswe.
Jesli komin jest caly z cegly to policzyc ile wychodzilo zwyklych cegiel i to wszystko.
W projekcie jest ujeta wysokosc komina i to wszystko.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

E-izolacje

Urządzone.pl

E-dach

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter