wyciszenie ściany gipsowej

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

oja
wyciszenie ściany gipsowej

autor: oja » 26 wrz 2005, 20:01

Czym mogę wyciszyć ścianę w kuchi i łazience? nakleiliśmy na sciane płyty
gipsowe, (i to był chyba błąd) :( między ścianą a płytą powstała kilunasto milimetrowa przestrzeń
która przenosi chałas odsąsiadów(słychać zwykłą rozmowe). Czy da się temu
zaradzić? postawienie konstrukcji i wygłuszenie wełną mineralną nie wchodzi w
grę-ściana działowa jest bardzo cienka (6cm) i nie chcę zmniejszać i tak
malukiej kuchni. Może jest jakiś preparat który można wstrzyknąc między
ścianę i płytę przez nawiercone otwory?? Jakaś masa czy coś takiego? proszę o
porady!!

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 27 wrz 2005, 10:19

Wełna szklana prasowana ISOVERA (płyty 120/240mm 15 mm i 20mm grube) daje dobre efekty. Z tym, że jeszcze lepszy efekt dałaby taka płyta od strony sąsiada.

oja

autor: oja » 27 wrz 2005, 17:21

Dzięki za info. Nie bardzo mogę przykleić na ścinę płyty bo część jest wykafelkowana. Myślałm że jest coś w postaci pianki czy coś takiego co można by wpuścić między ścianę a płytę-powstała tam ok.1cm przestrzeń

Slayer

autor: Slayer » 04 paź 2005, 10:58

Chyba niewiele da się z tym zrobić. NIe wiedzieliście, że przyklejenie samej płyty nic wam nie da? Pod płytą zawsze powinna być wełna. A tak zrobiliście sobie - tak przypuszczam - pudło rezonansowe i jest teraz jeszcze głośniej niż było. Pod płyte można wdmuchać wełnę mineralną w strzępkach lub ekofiber, ale nie będzie to zbyt efektywne. Najlepiej oderwać płytę. Może dać na tą ścianę korek. Dom Korkowy ma w ofercie panele Izofon do izolacji akustycznej. Widziałem je w Castoramie, moją coś około 1 cm grubości.

Gość

autor: Gość » 05 paź 2005, 22:47

nie sądziliśmy że aż tak strasznie słychać głosy za ściany. Mieszkamy tu od dwóch miesięcy, a w czasie remontu sąsiedzi byli na wakacjach więc było jak makiem zasiał, jak wrócili to koszmar.... Dzięki za podpowiedź, myśle że skorzystamy z rady- nie musze mieć totalnej ciszy ale choć troszke spokoju :(
Pozdrawiam

Slayer

autor: Slayer » 11 paź 2005, 9:01

Jak wy słyszycie ich to i oni słyszą was. Żeby izolacja działała skutecznie, musi być zamontowana od strony, od której powstaje hałas. Tak więc, może zawiadomicie ich o tym w jakiś sposób, że ściany są cieniutkie. Może jakaś muzyka czy coś. Sami do was przyjdą z prośbą o wyciszenie ściany, a wówczas wy możecie im zaproponować to samo z ich strony. Oczywiście o ile są to ludzie, z którymi jakakolwiek rozmowa ma sens. W moim przypadku terapia szokowa przyniosła efekty i teraz z sąsiadami szanujemy wzajemnie swoje prawo do ciszy.

oja

autor: oja » 11 paź 2005, 18:33

Nietety to są ludzie kompletnie nieliczący się z nikim i niczym- no z wyjątkiem czegoś procentowego. :( Tak więc o jakimkolwiek porozumieniu nie ma mowy. Zastanawiam się czy są jakieś normy tz. czy mogłabym wegzekwować od administarcji aby oni zrobili mi wyciszenie lub przynajmniej pokryli część kosztów.

oja
akustyka ścian

autor: oja » 19 paź 2005, 9:56

Jest płyta Tektalan C/HA firmy heraklith ma 40 mm gr i duza izolacyjność 34 dB. Mocuje sie do przegrody i tynkuje lub nakleja na nią płytę gr
Nic lepszego nie znajdziesz

Gwarancji i tak nie ma bo hałas moze pójść konstrukcją. Jest błąd w konstrukcji ściany która powinna mieć min. 24 cm cegłe pełnej lub silikatowej . Nic innego nie spełnia norm


pozdrawiam

oja
akustyka

autor: oja » 19 paź 2005, 10:05

To co pisze slayer to nie jest prawda, ważna jest załkowita izolacyjność przegrody Rw
I miedzy mieszkaniami musi ona wynosić min. 50 dB.można uzyskać taki efekt dokładając izolator z jednej strony - odpowiednio skuteczny ale zaesze jest niebezpieczeństwo przenoszenia bocznego ( przez konstrukcję). Nie jest dobrze ale nie wierzcie w skuteczność korka czy jakiś códów na kiju. Izolacyjność uzyskuje si e dwoma sposobami wykorzystując prawa fizyki:
1 prawo masy
2 prawo masa - sprężyna - masa ( np ściany z płyt g-k lub heraklith)

509 662 848
rwilk@heraklith.com.pl

oja

autor: oja » 08 lis 2005, 22:34

myśle o położeniu płyt z korka IZOFON o grubości 1cm. Czy warto? koszt ok.500zł na jedną ścianę łazienki, ale czy to mi coś pomoże?? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie. :D

Wentylek

autor: Wentylek » 08 lis 2005, 22:54

Mysleć każdemun wolno. Reklamować swoje wyroby też (niestety). Ostatnio (co prawda nie w dziedzinie decybeli) pacjent proponował mi super płytę (izolacja termiczna) izoluje trzy razy lepiej od styropianu a jest tylko dwa razy drozsza. Po dotarciu do źródła okazało się, że 0.34 W/m2xK to nie zupełnie jest trzy razy dla 0.4W/m2xK.

Gość

autor: Gość » 08 lis 2005, 22:55

Oja ty chyba chcesz coś sprzedać nie kupić????

oja

autor: oja » 10 lis 2005, 9:52

plisss :( co sądzicie o płytach Izofon?? Oszaleje z moimi sąsiadami :cry:

janek
zwiększenie izolacyjnoœci akustycznej między pomieszczeniami

autor: janek » 14 lis 2005, 13:41

Nie wiele można zrobić jak nie ma przestrzeni do dyspozycji. Izolacyjnoœć przegrody budowlanej zależy przede wszystkim od jej masy jednostkowej ( jednego metra kwadratowego) i od tłumienia wewnętrznego( zdolnoœć do tłumienia drgań mechanicznych). Nie zawsze układ masa (pierwszej przegrody)-sprężysta przekładka-masa (drugiej przegrody) działa prawidłowo. Czasami powoduje to nawet wzmocnienie dŸwięku przenoszonego zza œciany. Do tyczy to zwłaszcza niskich (basowych) częstotliwoœci. Moim zdaniem w takiej sytuacji trzeba ponieœć pewne nakłady i odżałować położone już wczeœniej kafelki. Proponuję nie skuwać ich - jest to jednak dodatkowa masa przegrody, a raczej położyć na nich nowę warstwę. W pewnej odległoœci od œciany (minimum 2- 3 cm, im więcej tym lepiej) należy na ruszcie (minimalnie wysokim na 2 do 3 cm) położyć nowš œciankę gipsowš - dwie lub nawet trzy warstwy płyt gipsowo-kartonowych przykręconych do siebie. W żadnym wypadku œcianka nie może dotykać tej istniejšcej hałaœliwej œciany !!! Tam gdzie może dotykać zastosować podkładkę pod ruszt np. z pianki poliuretanowej, ale tylko miękkiej !!! Nie należy w żadnym wypadku wstrzykiwać płynów lub piany poliuretanowej do wypełnienia ( takiej jak przy montażu okien). Nowš œcianę trzeba zamontować na bocznych krawędziach do œcian bocznych, podłogi i sufitu pomieszczenia. Izolacyjnoœć powinna wzrosnoœć o nie mniej niż 20 dB. Przestrzeń pomiedzy nowš i istniejšcš œcianš można dodatkowo wypełnić wełnš mineralnš, jakkolwiek taka mała jej warstwa nie zmieni zasadniczo izolacyjnoœci tej nowej œciany (oceniam to na około 3 do 5 dB). Pomiędzy płyty gipsowo-kartonowe można włożyć folię dŸwiękoizolacyjnš produkowanš prze f-mę SEMAG z Zabrza. Według danych producenta da to kolejny wzrost o około 20 do 30 dB. Powinno pomóc, jednak niestety nie na tyle, aby w ogóle nie było słychać. Trochę zawsze jednak będzie słychać.
Stracimy kafelki i około 5 do 6ciu cm szerokoœci pomieszczenia, ale ochronimy nasze nerwy.
Nie ma cudownego sposobu zwiększenia izoalcyjnoœci typu super farba lub super cienka folia. Jeżeli ktoœ w to wierzy to jest naiwny. Praw fizyki nie pokonamy. Np. upuszczony swobodnie przedmiot zawsze spada na ziemię. Podobnie jest jest i w tym przypadku.

oja

autor: oja » 14 lis 2005, 15:16

Serdeczne dzięki za rzeczową i wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam :D


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów