a jaki styropian:)?

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

laswegas
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2010, 16:43
a jaki styropian:)?

autor: laswegas » 16 mar 2011, 16:53

Ludzie mówią że to dobry materiał , super paramtry i tani. Ale z drugiej strony nie brak opinii że producenci wypuszczają na rynek lichej jakości produkty. Jak wybrać dobry styropian?
Cena, marka , gwarancje instytutów budowlanych - to podobno jedne z ważniejszych rzeczy na które warto zwracać uwagę przy kupnie......
macie inne pomysły

budowlaniec16
rekomendowany doradca
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2009, 17:21
Lokalizacja: Kraków
Re: a jaki styropian:)?

autor: budowlaniec16 » 24 mar 2011, 9:56

Jak poznać, czy styropian jest dobry czy podrabiany? Zwykle wyglądają tak samo i dla zwykłego człowieka są nie do rozróżnienia. Oto wskazówki, które pomogą nam upewnić się, że styropian, który wbudujemy w dom, jest dobrej jakości:

- opakowanie jest oryginalne,

- wyrób ma znak CE (potwierdzający zgodność z obowiązującą normą techniczną),

- producent, od którego kupiliśmy styropian, należy do Stowarzyszenia Producentów Styropianu.


WYDAJE MI SIĘ, ŻE TO JEST PODSTAWA, ALE BARDZO ISTOTNĄ RZECZĄ JEST TAKŻE WYKONANIE IZOLACJI, BO UWIERZ MI, ŻE NAWET NAJLEPSZY STYROPIAN NIE BĘDZIE SPEŁNIAŁ SWEJ ROLI, GDY W JEGO POSIADANIE WEJDZIE KOMPLETNY AMATOR.



Zapomniałem jeszcze dodać że w izolacjach siedzę już ponad 10 lat i naprawdę rzadko się zdarza by wszystkie płyty w paczkach były proste.(nawet wśród producentów wiodących w PL na rynku materiałów budowlanych) Szczególnie uciążliwe jest to przy wykonywaniu izolacji ścian, gdzie trzeba zrobić to dokładnie. Pozostaje wtedy takie płyty styropiany albo przeznaczyć na docinki albo przykleić i przed docieraniem zaparzyć sobie melisę.

kochan
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2011, 12:48
Sposoby na znak jakości

autor: kochan » 25 mar 2011, 16:52

Słyszałem ostatnio, że powstało niejakie stowarzyszenie; Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu PSPS, które chce robić tzw. " program gwarancji jakośc":) PSPS chcę kontrolować jakość , tyle tylko, że nie chcą badać podstawowych parametrów styropianu czyli przewodności cieplnej i wytrzymałości tylko gęstość, paranoja jakaś, na rynku pojawić się mogą produkty ze znakiem jakości stowarzyszenia PSPS, które nigdy nie miały zbadanych istotnych parametrów tym samym mogą to być zwykłe buble. Kuriozum kto za tym stoi?

Marcin89
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 22 mar 2011, 14:03
Lokalizacja: Białystok
Re: a jaki styropian:)?

autor: Marcin89 » 25 mar 2011, 17:14

hehe to ci dopiero pomysl. Tylko pogratulowac pomyslodawcom hehe

budowlaniec16
rekomendowany doradca
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2009, 17:21
Lokalizacja: Kraków
Re: a jaki styropian:)?

autor: budowlaniec16 » 25 mar 2011, 22:30

Znalazłem to w 20 minut.

Podstawowymi parametrami określającymi wyroby ze styropianu są: współczynnik przewodzenia ciepła (lambda ?) dla odmian fasadowych oraz naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu (CS) dla odmian podłogowych. Bezpośrednim sposobem stwierdzenia, czy te parametry dla danego typu styropianu są zgodne z deklaracją producenta, są niestety kosztowne badania laboratoryjne. Istnieje jednak sposób pośredni. Cechy te są bowiem skorelowane z gęstością wyrobu. Im wyższa jest gęstość pozorna styropianu, tym niższy jest współczynnik przewodzenia ciepła i wyższe są wartości naprężeń ściskających.


Spośród dwóch paczek ? tej o niższej wadze niż normowa oraz tej o wadze zgodnej z krzywą gęstości ? bezpieczniej jest wybrać tą cięższą. Istnieje wyższe prawdopodobieństwo spełnienia przez nią pozostałych, tzw. deklarowanych parametrów technicznych. Oczywiście możliwe jest, że przy zbyt niskiej gęstości pozostałe parametry będą zgodne z wymaganiami, ale z praktycznego punktu wiedzenia zbyt niska gęstość, czyli ciężar paczki styropianu, powinien być dla klienta wyraźnym sygnałem do zachowania ostrożności.
W przypadku więc, gdy producent twierdzi, że pomimo niskiej wartości gęstości pozostałe parametry są zgodne z deklarowanymi, należy poprosić go o udostępnienie wyników badań danej partii wyrobu lub zlecić takie badania odpowiedniemu laboratorium.



Należy więc pamiętać, że badanie gęstości nie jest podstawowym badaniem wskazującym na spełnienie wymagań danego typu wyrobu, i wg normy PN-EN 13163 stosuje się je wyłącznie do badań pośrednich. Pewność dają jedynie pełne badania laboratoryjne.


Cały tekst jest zamieszczony na stronie:
www.http://producencistyropianu.pl


Na drugi raz radzę dokładniej zapoznanać się z danym tematem, co w tym przypadku naprawdę trudne nie było.

kochan
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2011, 12:48
Gęstość to bzdura

autor: kochan » 01 kwie 2011, 12:07

Ja znów czytałem, że gęstość styropianu czyli cieżar , łatwo preoducenci oszuści "robią" lewymi spsoobami. Wychodzi na to, że można mieć cieżar i mieć bubla zamiast izolatora. Gęstość ma drugorzędne znaczenie.
Producenci wsypują podczas produckcji np; regranulat, skupione stare styropiany po AGD , czasmi autenctyk; dodają sypkie materiały budowalne " miałki gruz"
Znne Instytuty infromują o tym;
http://www.pcbc.gda.pl/zakres-dzialania ... -spec-info

Najważniejsze są parametry: przewodność cieplna i wytrzymałość.
Skąd klient ma wiedzieć, że kupuje dobraj jakości styropian?
Eksperci jednoznacznie wypowiadają się, że należy kupować produkty markowe, a najlepiej z certyfikatami i rekomendacją znanych instytów i placówek naukowych


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów