Nieco OT - tymczasowy "fundament" pod garaz

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

haste
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2008, 18:09
Nieco OT - tymczasowy "fundament" pod garaz

autor: haste » 29 wrz 2008, 18:17

Witam,

Jako ze zbliza sie zima postanowilem zakupic garaz pod samochod (zwykly blaszak 3x5). Jednoczesnie na poczatku wiasny beda min. na mojej dzialce prowadzone prace zwiazane z kanalizacja.
Wobec czego nie chcialbym budowac "stałego" fundamentu - podkladu w formie plytek etc. I tu pojawia sie moje pytanie jak najlepiej to rozwiazac. Ja poki co mam jedna koncepcje polefajaca na polozeniu bloczkow fundamentowych - ew. ulozenie po dwa (jeden na drugim) w powiedzmy naroznikach + sorodek scian - lacznie 8 punktów.
Nie chcialbym aby jednoczesnie aby garaz (bloczki) osiadly, powodaujac jakies problemy z zamykaniem bramy. Co powinienm zrobic - jak przygotowac punkty pod bloczki tak aby nie "siadaly" a jednoczesnie aby kontrukcja garazu byla stabilna...?

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nieco OT - tymczasowy "fundament" pod garaz

autor: jochwaw » 30 wrz 2008, 10:22

haste pisze:Witam,

Jako ze zbliza sie zima postanowilem zakupic garaz pod samochod (zwykly blaszak 3x5). Jednoczesnie na poczatku wiasny beda min. na mojej dzialce prowadzone prace zwiazane z kanalizacja.
Wobec czego nie chcialbym budowac "stałego" fundamentu - podkladu w formie plytek etc. I tu pojawia sie moje pytanie jak najlepiej to rozwiazac. Ja poki co mam jedna koncepcje polefajaca na polozeniu bloczkow fundamentowych - ew. ulozenie po dwa (jeden na drugim) w powiedzmy naroznikach + sorodek scian - lacznie 8 punktów.
Nie chcialbym aby jednoczesnie aby garaz (bloczki) osiadly, powodaujac jakies problemy z zamykaniem bramy. Co powinienm zrobic - jak przygotowac punkty pod bloczki tak aby nie "siadaly" a jednoczesnie aby kontrukcja garazu byla stabilna...?


A jak chodzisz to zapada ci się grunt pod tobą? :wink:
Czemu tak pytam prowokacyjnie?
Popatrz.Twój blaszak bedzie ważył gdzieś około 300 kg (sprawdź)
Po rozłozeniu tego cięzaru na 8 punktów podparcia wychodzi 37 kg/punkt.
Dobra niech przyjdzie zima stulecia i dołożymy 15m2x0,7kN/m2=10,5 kN /8 punktów = 131 kg/punkt
daje to w sumie od garażu z czapą sniegu ok 170 kg/punkt.
Faktyczne obciązenia są rózne i wynikaja ze statyki ale w dużym uproszczeniu daje skalę obciązenia pod tymi bloczkami.
Porównaj to z obiązeniem od samochodu od koła 1200kg/4=300 kg.A powierzchnia pod kołem jest mniejsza jak bloczka.
Czyli 300 kg/koło do ca.170 kg/punkt podparcia
Jakie wnioski? :)

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:

autor: Broda79 » 30 wrz 2008, 12:11

a ja cię... :shock:
projekty przyłączy wod-kan. info na priv.

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 30 wrz 2008, 15:08

Broda79 pisze:a ja cię... :shock:


What or...Who??? :? :? :? :wink: :wink:

opawelq
Re: Nieco OT - tymczasowy "fundament" pod garaz

autor: opawelq » 13 lip 2013, 8:55

A czy w zimie miękkie podłoże samo się nie podnosi do góry ?

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Nieco OT - tymczasowy "fundament" pod garaz

autor: laik2304 » 13 lip 2013, 15:24

A jakie to miękkie podłoże hehe?
Dawid2304

opawelq
Re: Nieco OT - tymczasowy "fundament" pod garaz

autor: opawelq » 15 lip 2013, 20:29

wilgotne/mokre :)

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Nieco OT - tymczasowy "fundament" pod garaz

autor: laik2304 » 16 lip 2013, 21:17

I przez to się podnosi do góry że jest miękkie/wilgotne?
Dawid2304


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów