Flamit

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

joana
Flamit

autor: joana » 24 lis 2005, 20:30

Czy używaliście do czyszczenia kominów z sadzy środka, który nazywa się Flamit?

Czy faktycznie użycie go nie grozi zapaleniem sadzy w zanieczyszczonym kominie?

gucio
systemy kominowe

autor: gucio » 24 lis 2005, 21:55

jak solidny komin jak sie zapali to sie dobrze wypali sadza inic mu nie badzie kominiarze tez niekiedy to stosoja

Iskierka
Flamit

autor: Iskierka » 12 sty 2006, 11:02

Komin ci się nie zapali, pozostaje tylko pytanie czy falmit go oczyści. Do użytku domowego np na Allegro znalazłem trzy preparaty Flamit, Sadpal, Sadpal II i Fidibus. Wszystkie te preparaty mają katalitycznie usuwać sadzę. Są niepalne. Sądząc z opisów skład mają podobny. Przy Sadpalu łatwo znaleźć wytwórcę, atesty, aprobaty techniczne. Fidibus - tu link do strony niemieckiego dystrybutora. Flamit - obecny jest tylko na aukcjach internetowych, nie udało mi się znaleźć informacji o wytwórcy czy dystrybutorze.

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 04 cze 2006, 13:54

do czyszczenia komina z sadzy doradzam użycie bardziej naturalnego sposobu i bardzo skutecznego. trzeba napalić w piecy/kominku suchym drewnem osikowym. sadza leci z komina jak stonka po oprysku. rozwiązanie sprawdzone i stosowane od wielu wielu lat.
pozdrawiam

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 11 wrz 2006, 9:09

Sadpal nie koniecznie działa tak jak to podaje producent.Tzn.raczej nie zapobiega osadzaniu się sadzy w kominie podczas palenia w piecu.Działa dopiero wtedy,kiedy się w nim nie pali.
Minimalnie zmniejsza też osadanie się sadzy w samym piecu.
W dużym uproszczeniu Sadpal działa tak:
Jest to poprostu sól,której częsteczki unoszą się w górę komina podczas palenia w piecu.Osiadają na sciankach komina i czekają na wilgoć.Kiedy już nie palimy w piecu przez komin przepływa normalnie powietrze.Zawarte w nim cząsteczki wody łaczą się z osadzonymi na kominie cząsteczkami soli.
Jak powszechnie wiadomo sól przyciaga wilgoć.Tak więc sól obrasta coraz mocniej w wodę i kiedy kropelka jest zbyt ciężka,by się utrzymać na ściance komina spada w dół pociagając za sobą sadzę.W ten sposób powstają granulki sadzy przypominające granulki herbaty,które spadając czyszczą komin bardzo dokładnie.
Skuteczne działanie Sadpala zachodzi więc w zasadzie dopiero po sezonie grzewczym.
Ja miałem po pierwszym sezonie z Sadpalem tak wypucowany komin,że nie było po co wzywać kominiarza.Sporo też zwiększył się ciąg w kominie.
Po tradycyjnym czyszczeniu komina za pomocą szczotki miałem za każdym razem mniej więcej 3/4 wiadra sadzy.Po Sadpalu było jej 2 wiadra!
Kominiarz u mnie już nie zarobi.
adam

thermo-smok
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 mar 2005, 11:25
Lokalizacja: Kraków

autor: thermo-smok » 07 lis 2006, 13:26

zarobi, musi byc przeglad
andrzej

leonada
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:28
Lokalizacja: Władysławowo

autor: leonada » 19 sty 2007, 14:29

ja stosuje u siebie sadpal i sie sprawdza , jak zacząłem go stosować to w kominie ( w wyczystce , na dole komina ) zauważyłem całe plastry sadzy , które pospadały z komina .

kbuli
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2007, 0:11
Lokalizacja: działoszyn

autor: kbuli » 24 lut 2007, 0:23

ja testowalem flamit i nawet go sprzedawalem jest rewelacyjny. sadza nie zapala sie i nie spada w dol do wyczystki. wrecz przeciwnie utlenia sie i wylatuje przez komin wraz z cieplym powietrzem. to nie prawda ze nie ma producenta i dystrybutora. na kazdym opakowaniu jest dystrybutor a na opakowaniu zbiorczym producent. szczerze polecam


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów