Jaki piec gazowy z wymienionych do domu

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dobrychlopak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2019, 12:13
Jaki piec gazowy z wymienionych do domu

autor: dobrychlopak » 19 maja 2019, 12:23

Witam wszystkich. Buduję dom i jestem na etapie ofert dot. ogrzewania.

Dom 111,7 m2 + garaż 18 m2 + kotłownia 5 m2.

W ofertach zaproponowano mi konkretne kotły gazowe:

Vaillant ecoTEC plus VC 206/5-5
Junkers ZSB14-5C
Buderus GB072
Viessman Vitodens 100 .

Który z w/w kotłów polecacie biorąc pod uwagę całokształt (serwis, ekonomie, jakość, niezawodność, prostotę obsługi....)

I jeszcze kwestia zasobnika na wodę. Czy powinien być tej samej firmy co kocioł? Czy może być inny a konkretnie zaproponowano mi Zasobnik Elektromet WGJ-SQ 120 L

Dziękuję za opinie i pozdrawiam
Dobrychłopak

Scolfields
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:01
Re: Jaki piec gazowy z wymienionych do domu

autor: Scolfields » 21 maja 2019, 15:08

Szczerze nie miałem dużej styczności z wymienionymi markami. Jeżeli to nie jest sztywna lista i wciąż bierzesz pod uwagę inne propozycje, to polecam zastanowić się nad kotłem do de dietrich. Sam posiadam i grzeje nim od 2 lat, nie bylo problemów. Koszty są niewiele większe od tych, gdy używałem wegla, tylko wiadomo, komfort o wiele większy

dobrychlopak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2019, 12:13
Re: Jaki piec gazowy z wymienionych do domu

autor: dobrychlopak » 21 maja 2019, 21:02

Dzięki kolego za odpowiedź. Rozmawiam ze znajomymi co już mieszkają w swoich domach i każdy ma co innego i każdy chwali swoje. Podejrzewam, że cokolwiek bym z tej listy wybrał to będzie chodzić. Kwestia tylko ekonomii (rachunki za gaz) oraz serwisu (napraw).
Dlatego pytam o doświadczenia. Może ktoś tu montuje takie urządzenia, może ktoś bywa na szkoleniach branżowych i coś się wypowie.

Chce zminimalizować ryzyko kupienia kotła drogiego w eksploatacji i mało wydajnego.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki piec gazowy z wymienionych do domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 maja 2019, 4:59

Piszący tu kiedyś Paweł Kąkol, ogrzewa i chłodzi 110m2 dom pompą ciepła kupina za 3700 o ogrzewaniem podłogi za 5000 zł - do ciepłej wody zasobnik \z pc -
Miał podłaczyc fotowoltaikę, ale że za rok wychodzi niecałe 1000 zł - to zrezygnował
Ogrzewanie gazem to nie tylko droga inwestycja, ale i duże opłaty, nizski komfort i brak możliwości podłączenia OZE, DLACZEGO CHCE PAN SOBIE TAKA KRZYWDĘ WYRZĄDZIĆ?
Załączniki
47222092_342081766569263_5918335642487488512_n.jpg
47273252_342081806569259_3636524641742225408_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Jaki piec gazowy z wymienionych do domu

autor: Rafał Cichocki » 10 cze 2019, 12:09

Witam,

Zachęcam Pana do zastanowienia się nad wyborem kotła Logamax GB072 marki Buderus. Kocioł posiada najwyższej klasy wymiennik ciepła, kompaktowe wymiary oraz naczynie zbiorcze o pojemności 12l. Kocioł wyposażony jest w panel sterowania BC20, który posiada czytelny i podświetlany wyświetlacz LCD oraz posiada wbudowaną automatykę pogodową. Więcej szczegółowych informacji o kotle może Pan znaleźć na stronie: [więcej informacji poprzez PW].
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Jaki piec gazowy z wymienionych do domu

autor: Rafał Cichocki » 24 cze 2019, 9:29

dobrychlopak pisze:Witam wszystkich. Buduję dom i jestem na etapie ofert dot. ogrzewania.

Dom 111,7 m2 + garaż 18 m2 + kotłownia 5 m2.

W ofertach zaproponowano mi konkretne kotły gazowe:

Vaillant ecoTEC plus VC 206/5-5
Junkers ZSB14-5C
Buderus GB072
Viessman Vitodens 100 .

Który z w/w kotłów polecacie biorąc pod uwagę całokształt (serwis, ekonomie, jakość, niezawodność, prostotę obsługi....)

I jeszcze kwestia zasobnika na wodę. Czy powinien być tej samej firmy co kocioł? Czy może być inny a konkretnie zaproponowano mi Zasobnik Elektromet WGJ-SQ 120 L

Dziękuję za opinie i pozdrawiam
Dobrychłopak


Witam,

Polecam Panu wybór kotła Cerapur Smart ZSB 14-5C marki junkers-Bosch. Kocioł ten posiada szeroką modulację mocy palinka od 2 do 14kW dla parametrów pracy 80/60°C oraz 2,3-15,2 kW dla parametrów pracy 40/30°C. Będzie to rozwiązanie odpowiednie zarówno do małych budynków jak i budynków energooszczędnych o niskim zapotrzebowaniu na moc cieplną. Szeroka modulacja mocy palnika pozwoli na idealne dopasowanie się mocy kotła do chwilowego zapotrzebowania budynku na energię cieplną. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotle zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: [więcej informacji poprzez PW].
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers - Bosch

dobrychlopak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2019, 12:13
Re: Jaki piec gazowy z wymienionych do domu

autor: dobrychlopak » 27 wrz 2019, 19:41

Witam was. Zdecydowałem jednak że będzie to kocioł Junkers Smart. Dlaczego? Tak wyszło. Opinia wielu instalatorów, znajomych, popularność w regionie. Dziękuję za opinie, sugestie.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów