Pogrzewacz wody na drewno

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Naczelnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2008, 19:37
Pogrzewacz wody na drewno

autor: Naczelnik » 14 mar 2008, 11:59

Witam,
Znalazłem na internecie podgrzewacz do wody ogrzewany drewnem…. Rozwiązanie dość archaiczne, ale w moim domku nie ma niestety dostępu do gazu i zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego. Widziałem kiedyś podobne ustrojstwo, palenisko wyłożone było od wewnątrz szamotem i zbiornik miał 150 l.
Moja kotłownia jest na zewnątrz, dostęp do paliwa mam praktycznie nieograniczony i miejsca jest też sporo. Czy coś takiego nadaje się do podgrzewania wody użytkowej w okresie od wiosny do wczesnej jesieni ?
Koszt zakupu nowego urządzenia zamknąłby się w kwocie ok. 4000 zł + ewentualnie dodatkowy zbiornik, pompa i montaż.
Poniżej link do tego urządzenia i firmy, która to produkuje.

http://www.wittigsthal.de/produkte/produkte-set.html


Będę wdzięczny za rzeczowe porady i sugestie.
"oni tam mają taką rudą na myszach ... człowiek kieliszek wypije i bracie dwa dni nieprzytomny jesteś..."

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 14 mar 2008, 21:15

Jak znaleźć ten konkretny kocioł na owej stronie?
adam

Naczelnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2008, 19:37

autor: Naczelnik » 17 mar 2008, 8:44

Wchodzisz w produkty i klikasz na " BADEÖFEN"
"oni tam mają taką rudą na myszach ... człowiek kieliszek wypije i bracie dwa dni nieprzytomny jesteś..."

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 17 mar 2008, 10:13

Achaaa.To po prostu unowocześnione rozwiązanie znanego od lat patentu na ogrzewanie wody.U nas to już zanikło,ale bardzo dobrze,że wraca w takiej postaci.
Widziałem takie samoróbki na Ukrainie.Parę klocków na ruszt i za 15min. jest ciepła woda.
Polecam jak najbardziej.
adam

Naczelnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2008, 19:37

autor: Naczelnik » 17 mar 2008, 14:17

Dzięki za odpowiedź. Będę montował coś takiego, z tym, że zbiornik będzie dorabiany z grubszym dnem i uwzględnieiem zabezpieczenia przeciw wzrostowi ciśnienia. Oczywiście całość będzie izolowana i zrobiona zgodnie z zasadami sztuki w zakładzie, który zajmuje się produkcją gazowych podgrzewaczy. W Niemczech kupię tylko podstawę-palenisko. 150 l+ dodatkowy zbiornik na ok. 120 l powinien wystarczyć na potrzeby trzyosobowej rodziny. Pozdrawiam
"oni tam mają taką rudą na myszach ... człowiek kieliszek wypije i bracie dwa dni nieprzytomny jesteś..."


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów