niewysychający cekol GS-100

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

Gutek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2008, 11:33
niewysychający cekol GS-100

autor: Gutek » 01 cze 2008, 11:39

Witam.
Gipsowałem pęknięcia na ścianach cekolem gs-100 niestety czekam juz ponad 3tyg a on nadal jest mokry, jest to naprawdę cięka warstwa gipsu. Nie jest to wina wilgoci bo wcześniej robiłem to samo tylko ze innym gipsem i wysechł w 3dni. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Jest to nielada problem bo blokuje mi wszystkie inne prace które muszę wykonac w pomieszczeniu.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:

autor: gambit65 » 08 cze 2008, 10:30

Jeżeli gips nie absorbuje wilgoci to wykonałbym próbę -wyrylcował jedno pęknięcie z mokrym gipsem i zagipsował innym. Jeżeli ten poprzedni wyschnie szybko to będzie raczej wina materiału , może brak jakichś środków w materiale Rozrób jeszcze gips który nie wysycha we wiaderku i zostaw go .Jeżeli jest dobry to zwiąże w czasie podanym przez producenta, jeżeli nie to mamy winnego. Odpisz jakie wyniki uzyskałeś. Powodzenia
gambt- REMONT Z FACHOWCEM

CEKOL
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:58
Kontaktowanie:

autor: CEKOL » 25 cze 2008, 18:50

Witam!
Nie wydaje mi się aby po tak długim czasie (3 tygodnie) gips szpachlowy był nadal mokry, szczególnie jeżeli położony jest w cienkiej warstwie. Kolor gipsu szpachlowego CEKOL GS-100 jest dość ciemny i nawet po wyschnięciu może sprawiać wrażenia jakby był mokry. Jeżeli powierzchnia jest twarda i nadaje się do szlifowania to można poddawać ją dalszej obróbce. Niemożliwe jest aby po 3 tygodniach powierzchnia była wilgotna i mokra, po takim okresie czasu nawet gdyby z produktem było coś nie tak, to wysechł by on tak czy inaczej. No chyba, że zawilgocenie ściany pochodzi z innego źródła - przesączanie się wody, wilgoć podciągana przez ścianę, brak odpowiedniej hydroizolacji (nie wiem gdzie znajduję się opisane pęknięcie).
Pozdrawiam


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów