Wilgoć na poddaszu

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

anka-e
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:26
Wilgoć na poddaszu

autor: anka-e » 11 sty 2021, 9:01

Dzień dobry. Nad budynkiem parterowym mam stropodach nieużytkowy, nieocieplony - dach 4-spadowy. Podbitkę okapu szerokości ok. 60cm mam wykonaną z paneli PCV - co 2 panel wentylacyjny. Kominy wentylacyjne na poddaszu mam pootwierane. Mam jeszcze dachówki wentylacyjne na dachu. Dach wykonała mi specjalistyczna firma z wieloletnim doświadczeniem. Jednak po wejściu na poddasze wyczuwam dużą wilgoć, która po opomiarowaniu wynosi ostatnio 85% przy temp. 0 st.C (na dworze w tym czasie wilgotność wynosiła 74% przy temp. 0 st.C, a na dachu leżał śnieg). Czy taka różnica wilgotności nie jest zbyt duża? Jaki jest prawidłowy zakres wilgoci na takim poddaszu?
Martwi mnie wentylacja kalenicy. Mam deskowanie pełne i w kalenicy deski bardzo ściśle do siebie przylegają. Czy nie powinna być tam szczelina szer. 2-3cm? Kiełkuje we mnie powoli pomysł, żeby nawiercić 2cm świdrem lub frezem puszkowym do zawiasów dodatkowe otwory w najwyższym punkcie kalenicy, tam gdzie deskowanie się schodzi i ściśle do siebie przylega, delikatnie żeby nie uszkodzić membrany. Czy to dobry pomysł?
Pozdrawiam, Anka

Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów