Kominek - niezgodności i estetyka

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
dernis
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2019, 23:18
Kominek - niezgodności i estetyka

autor: dernis » 02 sie 2019, 1:45

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy

Nie znam się na budowlance z góry podkreślam. Zleciłem firmie postawienie kominka według zdjęcia poglądowego... Niestety jest on bardzo źle wykonany i nie wiem jak mogę rozwiązać swój problem... Z kim się kontaktować lub jakie prawo bądź artykuł definiuje niezgodność tego co stoi u mnie na budowie. Wykonawca jest bardzo ciężki w rozmowie.

Załączam link do filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=6CRL5UIKgiU

Przepraszam za emocje które mnie ponoszą ale już naprawdę nie mam siły.

marles
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 cze 2019, 13:10
Re: Kominek - niezgodności i estetyka

autor: marles » 07 sie 2019, 14:46

"Wady istotne
Wadami istotnymi są te, które czynią dzieło niezdatnym do zwykłego użytku, albo które sprzeciwiają się wyraźnej umowie. Jeżeli wady są istotne i nie dadzą się usunąć albo gdy wykonawca nie zdoła ich usunąć w odpowiednim terminie, klient może zerwać umowę. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 8 stycznia 2004 r., III CKN 181/02 „Kontrahent może odstąpić od umowy i nie musi płacić za dzieło, jeśli wykonawca wykonał roboty budowlane w taki sposób, że jego dzieło nie nadaje się do użytku.”

Wady nieistotne (usterki)
Wady nieistotne to wszystkie inne niż wady istotne. Jeżeli wady nie są istotne lub wykonawca nie usunął ich w wyznaczonym w reklamacji terminie, klient może żądać obniżenia wynagrodzenia w odpowiednim stosunku.
(podstawa prawna art. 637 k.c. w zw. z art. 656 k.c.)"

dernis
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2019, 23:18
Re: Kominek - niezgodności i estetyka

autor: dernis » 10 sie 2019, 10:38

A czy obrobienie komina który jest częścią kominka też powinien należeć do wykonawcy? Czy jego wykonczenczwnie należy tylko i wyłącznie do mnie jak mi to tłumaczy...

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Kominek - niezgodności i estetyka

autor: Interno » 10 sie 2019, 11:09

dernis pisze:A czy obrobienie komina który jest częścią kominka też powinien należeć do wykonawcy? Czy jego wykonczenczwnie należy tylko i wyłącznie do mnie jak mi to tłumaczy...

Zależy jak strony się umówiły lub lepiej zapisały to w umowie.
Kolego ściągnij kogoś bardziej kompetentnego i nich sprawdzi czy jest możliwość poprawienia tego dzieła.
Zacznij od instrukcji montażu tego wkładu czy to będzie działało prawidłowo.
Jak zadanie dobrze uzgodnione to jest to robota na dwa tygodnie na tzw. "lustro' ze wszystkimi wykończeniami i dopuszczeniem przez kominiarza.
Z dotychczasowym fachmanem musisz formalnie zerwać umowę z uzasadnieniem.
Czym będziesz wykańczał powierzchnię wokół wkładu ?.

dernis
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2019, 23:18
Re: Kominek - niezgodności i estetyka

autor: dernis » 12 sie 2019, 6:31

Chcialbym zerwac ale nie moge bo ma L4 na 3 tygodnie... i powiedział że póki się mu nie skończy to nic nie moge. Zabrałem innego kominkarza i kierownika budowy i za głowe się złapali. Na calosci ma byc marmur... obecny autor kominka stwierdził ze on zakryje te niescoslosci i budowa kominka to nie wykładanie płytek... chce tez reszte wynagrodzenia.. czyli 1tys a ja chce to przeznaczyc na kogos kto to poprawi... i zastanawiam sie co bedzie jesli mu tego nie zapłace

adam.graczyk97
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2019, 8:26
Re: Kominek - niezgodności i estetyka

autor: adam.graczyk97 » 12 sie 2019, 10:37

Dla tych, którzy w porę nie zdecydowali się na budowę kominka, a odczuwają jego brak, jest całkiem rozsądna alternatywa – piec kominkowy wolno stojący, popularnie nazywany kozą. Po zakupie i podłączeniu do komina jest on praktycznie od razu gotowy do pracy. Nie wymaga wykonywania pracochłonneji kosztownej obudowy, co jest zawsze związane z murowaniem, gipsowaniem i ze szlifowaniem, czyli z brudem i bałaganem.
Kozy mają zwykle drzwiczki, na ogół oszklone, więc można je porównać do kominka zamkniętego. Zajmują mniej miejsca, są lżejsze i można je przestawiać jak mebel (ich mobilność jest, niestety, ograniczona przez przewód dymowy).
Są traktowane przede wszystkim jako dodatkowe źródło ciepła – tani w eksploatacji ogrzewacz miejscowy o znacznej mocy – ale wiele z nich na pewno stanowi też nie gorszą ozdobę wnętrza niż niejeden prawdziwy kominek.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów