Docieplenie Ytonga - czy warto?

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 28 cze 2005, 11:27

Widać , że nie mierzył Pan CO2 wilgotności nie ma Pan też żadnego doświadczenia w tym temacie. Ale wszystko jest do nadrobienia , 90 % moich klientów to ludzie już mieszkający już wpuszczeni... więc zapraszam gdy Pan pomieszka.
A swoją drogą co by Pan napisał gdyby Pan pomiary zrobił i okazało sie , że mam racje?
To chyba nie ma znaczenia zabrną Pan za daleko w ubliżaniu. Pan dalej wierzy w doradców z... . A ja przez 15 lat nikogo w maliny nie wprowadziłem.
Ps.Pan weźmie miernik CO2 przecież to takie proste. Nie , żeby Pan zmienił zdanie , tylko tak dla siebie.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 28 cze 2005, 11:45

Witam
A teraz o co Panu chodzi, mój poprzedni post słowem nie wspomniał o CO2, a swoją drogą to niezły wynik cytat:"90 % moich klientów to ludzie już mieszkający już wpuszczeni.."
Poraza kolejny Panu powiem że nie mogę zrobić pomiarów CO2 w mim domu bo tam nie mieszkam, ale jak zamieszkam to zrobje i wyniki podam na tym forum konkretne, nie tak jak Pan, o wynikach Pan tylko mówi a nikt ich jeszcze nie widział.
a co do ubliżania to też już Panu pisałem "Jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie" zacznie Pan argumentowac zamiast lać wodę, będzie dyskusja na argumenty nie epitety
pozdrawiam
PS. Kiedy Pan odpowie na zadane we wcześniejszych postach pytania?
Kiedy przedstawi Pan wyniki swoich badań, z opisem warunków i jego przebjegu"
itd. itd. ....

T Brzęczkowski

autor: T Brzęczkowski » 28 cze 2005, 13:23

Przecież ja wyłącznie argumentuję!!
To Pan twierdzi, że izolacja jest zbędna , że wentylacja grawitacyjna załatwia sprawą (choć Pan nie mierzył).
Ja mierzyłem wilgotnosć murów (podałem aparaturę) , CO2 , i itd . Podałem też wnioski z pomiarów. Podałem też powody dla których Murator czy BDB musi zabraniać izolować (0.1 W/m2) (<70 kWh/m2/rok) przy małych potrzebach ciepła nie da się zrobić ogrzewania centralnego , Przkładem NORWEGIA. Pozdrawiam i dziękuję za klejnych klientów.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 28 cze 2005, 14:04

Witam
Panie TB czy mam Pana nazwać kłamcą? Proszę pokazać w którym miejscu stwiredziłem że: "izolacja jest zbędna", na tyle postów chociaż jedno! Gdzie powiedziałem że "wentylacja grawitacyjna załatwia sprawę" chociaż tutaj nie twierdzę że nie jest to zależne od konkretnego budynku, nie mniej jednak nigdy nie dałem stwierdzenia które Pan przytoczył.
Panie TB co z tego że Pan mierzył, a gdzie są wyniki, gdzie są warunki pomiarów, sma sobie Pan zmierzył, sam sobie Pan opracował nawet nie ma komu tego potwierdzić. Jak dotąd pan zaprzecza sztuce budowania (jeżeli chodzi o ocieplanie), a więc Pana wnioski są tak samo wątpilwe jak Pan teorie.
Powody które Pan podał może się tyczą Muratora, bo nie sądzę aby tyczyły się Pana z BDB, choć to jest tylko Pana domysł, ale Pan ma takie same powody dla których proponuje ocieplać dom od wewnątrz wystarczy sprawdzić co Pan sprzedaje.
A jeżeli Panu przyspożyłem klientów to życzę Panu ich jeszcze x 100
pozdrawiam
PS. 0x100=0 :lol:

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 28 cze 2005, 15:00

Dzięki za życzenia. W każdym poscie (co do sztuki) Pan radzi ocieplać cieniutko i wentylować cieniutko.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 29 cze 2005, 6:03

Witam
Na szczęście to tylko Panu się tak wydaje, zresztą Panu to się dużo rzeczy wydaje, jednym słowem nie można wymagać za dużo od Pana TB gdyż jest on myślący "inaczej"
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 29 cze 2005, 7:56

Dzięki. Tu się zgadzamu myślący inaczej od Pana , izolujący inaczej od Pana , wentylujący inaczej od Pana.
Ale skoro akumulator to nie akumulacja, skoro przepływ energii jest z mniejszego do wiekszego, skoro się woda z powietrza w punkcie rosy nie wykrapla, to cieszę się że myślę inaczej.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 29 cze 2005, 11:32

Witam
Panie TB robi się Pan już nudny i monotonny z powtarzniem w kółko swoich pier..., wymyśliłby Pan coś nowego.
pozdrawiam

BDB

autor: BDB » 29 cze 2005, 12:57

Panie Brzęczkowski!
Teraz zabiera Pan głos w sprawie wentylacji?
Sam Pan sobie zaprzecza: z jednej strony krytykuje wentylację grawitacyjną, ale chwali rekuperator grawitacyjny! Więc jak: jedno grawitacyjnie nie działa, a drugie odwrotnie?
Rację ma Pan Woltar i inni, którzy nie znają prawa Bernouliego, ale go czują.
Do wiadomości ogółu: żeby wentylacja mechaniczna działała zgodnie z projektowanym rozdziałem powietrza oraz zgodnie z bilansem ciepła i wilgoci w budynku, to musi być zapewniona ciągła dostawa prądu elektrycznego - inaczej nici z wentylacji i rekupercji!
Panu ciągle dzwoni coś w uszach, ale nie wie Pan w jakim kościele?
Znowu brednie i brednie od Pana:
1. Skrapla się się nie woda, lecz para wodna!
2. Nie punkt rosy, lecz temperatura punktu rosy!
3. Co to za parametr 0,1 W/m2 ?
4. W przegrodach zachodzą zupełnie inne powody, dla których skrapla się para wodna - inne niż np. w powietrzu otoczenia przegrody!
Żeby krytykować innych, trzeba mieć jakąkolwiek wiedzę zawodową! A jaką Pan ma? Już pytałem wielokrotnie. Proszę ujawnić.
Nie pisałby Pan bzdur, gdyby zajrzał chociaż raz do podręcznika krytykowanego przez siebie Pogorzelskiego czy Bogosłowskiego. Tam jest elementarz związany z fizyką zjawisk towarzyszących parze wodnej.
Na temat akumulacji ciepła nie ma Pan żadnego pojęcia - nawet mglistego! Odsyłam do podręcznika Mielnickiego - przynajmniej w zakresie elementarza! A o charakterystykach dynamicznych obiektów budowlanych coś Pan słyszał? A o charakterystykach statycznych i dynamicznych poszczególnych elementów instalacji c.o. coś Pan słyszał? Nie! A bez tej wiedzy - porywa się Pan z motyką na księżyc!!!!!!!!!!!!!!!!
Pan jest już nie żałosny, jak pisze wielu, ale chory!

Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB www.bdb.com.pl

T. Brzęczkowki

autor: T. Brzęczkowki » 29 cze 2005, 13:51

Szanowny Panie jestem konsekwentny i wyjaśniłem wszystko. Wentylacja grawitacyjna wymaga odpowiedniej wysokości kanałów. W przrpadku wentylacji z rekuperatorem mamy wloty w każdym pokoju i wyciągi w łazience i kuchni, a różnica wysokości między czerpnią na poziomie ziemi a wyrzurnią dachową jest znacznie większa niż przy nawiewnikach (jeśli są) montowanych często w górnej części okna.
Co do wilgoci (wiadomo o co chodzi, czepia się Pan słówek) to nawet czytanie na głos nie pomoże jak się samemu zmierzy wilgotność Ytonga , Porotermu itp. I nie tylko po wierzchu , pomiary robię metodą inwazyjną i może mi Pan wierzyć wiem co piszę o wodzie.
A co do akumulacji, to jakoś wyjątkowo pewien jestem i najmądrzejsze podręczniki nie wprowadzą mnie w błąd , że ściana zawsze chłodniejsza od temperatury w pokoju będzie zawsze odbiornikiem.
A przenikalność ciepła na poziomie 0.1 W/m2 K to co prawda u nas jeszcze nie obowięzek , ale za 3-5 let?... Czy jest sens nie przewidywać wzrostu cen ogrzewania?

ktoś

autor: ktoś » 28 sty 2006, 20:57

Prosze zauwazyc że istnieją diwe możliwości
1. Pan Brzęczkowski jest animatorem zatrudnionym przez forum, albo
2.robi wszystkim psikusy dla zabawy
no i tyle
za tem prosze zignorowac te brednie

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 sty 2006, 11:31

A może nie wszystkie "Gościu " mozliwości wyczerpałeś. nie-co.pl

Awatar użytkownika
Kryspin
Aktywny
Aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 02 gru 2005, 8:12

autor: Kryspin » 30 sty 2006, 12:31

A już myślałem, że TB sobie poszedł brzęczeć gdzie indziej :(

giovaniiii
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2009, 13:42

autor: giovaniiii » 04 sty 2009, 14:39

Witam!!

Przeczytałem właśnie cały wątek oraz wiele innych podobnych. Wypowiedziało się tu sporo Ludzi, którzy wiedzą dużo na temat ocieplania budynków.

Przymierzam się do budowy domu w zachodniej Polsce.

Zastanawiam się w jakiej technologii wybudować dom.

Pomysł mam taki:
Ściana jednowarstwowa YTONG 36cm (lub jej zamiennik SOLBET) bez ocieplania dodatkowego.

Mam kilka pytań odnośnie tego rozwiązania:
1.
Czy w taki dom będzie wystarczająco "ciepły"? Czy nie skończy się na tym, że będę musiał go dodatkowo ocieplać ?
------------------
2.
Ściana z betonu komórkowego nie ma problemów z pozbywaniem się pary wodnej?
"
Do ścian wykonanych z bloczków YTONG polecamy zastosowanie tynków mineralnych. Umożliwiają one „oddychanie” ściany, czyli swobodny przepływ pary wodnej.
"

Czy jeśli by na taką ścianę położyłbym styropian to problem z parą wodną by się pojawił?

cytat "
Zupełnie odwrotnie rzecz się ma w przypadku ścian istniejących czy nowych, wykonanych z elementów lekkich jak: beton komórkowy, keramzytowe itd. Niestety jeśli styropian, to tylko do grubości ok. 5 cm i też nie zawsze. Generalnie, wełna mineralna pozwala spełniać wymagane kryteria, ale nie w każdej grubości!

Jak widać, Pan Wolter, wcale nie może narzekać na zbyt małą grubość styropianu! Przez przypadek zatrzymał się "nad przepaścią".
"
Co się będzie działo jeśli położyłbym styropian o grubości np 10cm? Ściany nie będą suche ? Co za tym idzie ich zdolność przewodzenia ciepłą zwiększy się?
------------------
3.
Z tego co zdążyłem się zorientować takie rozwiązanie uniemożliwia lub ogranicza wykorzystanie zdolności akumulacji ciepła przez ściany.
Jak duże to ma znaczenie?
Czy nie jest tak, że jeśli ściany nie wchłaniają w siebie ciepła to jestem w stanie ogrzać dom znacznie szybciej przy użyciu tej samej energii? Czyli jeśli to prawda to bardziej elastycznie można podejść do ogrzewania (ogrzewać wtedy kiedy potrzeba i pomieszczenia które tego akurat wymagają)

4.
Beton komórkowy jest raczej delikatnym materiałem do tego wrażliwym na wilgoć.
Czy dom z tego materiału nie będzie wymagał znacznie większych nakładów (w porównaniu do np ceramiki) aby utrzymać go w dobrym stanie?

5.
Ludzie piszą na forach, że latem w domach z betonu komórkowego jest chłodniej niż w domach budowanych z innych materiałów. Z czego to wynika ? (o ile to prawda)

6.
Jakie inne rozwiązanie było by lepsze na polskie warunki?
Cegła ceramiczna plus styropian?

7.

Jaką wentylację zastosować. Czy mechaniczna wentylacja będzie miała ekonomiczne uzasadnienie ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24677
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 sty 2009, 9:18

Jakie rachunki zamierza Szanowny Pan płacić - lub precyzyjniej ile dom ma zużywać kWh - Izolacja termiczna , wentylacja i system ogrzewania mają wpływ na komfort zdrowie i opłaty. Inaczej się buduje domy energooszczędne (do 70kWh/m2 rocznie inaczej energochłonne. Przy tej samej ilości kasy , oczywiście! Co to ma być ?


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów