izolacje termiczne od wewnatrz

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 cze 2005, 11:00

MURATOR żyje z reklam, a poniewż stosunek reklam ogrzewania do izolacji termicznych w ty piśmie jest jak 1/40 to nie są oni zainteresowni by budujący przenosili koszty budowy z ogrzewania na izolację. Tanie grzanie a droga izolacja jest ewidentnym zagrożeniem takich pism jak i rynku instalacynego. To oczywiste. Nie jest też moją winą , że więcej jest wydziałów czy instytutów ogrzewania niż izolacji . Nie jest też moją winą , że "fizyka budowli " w tylu miejscach różni się od fizyki, ja na pierwszą nie mam wpływu a drugiej nie odważyłbym się zmieniać.
Pozdrowienia nie-co.pl

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 30 cze 2005, 12:23

Witam
Panie TB czy Panu się wydaje że jest Pan lepszy od Muratora, jak non stop reklamuje się Pan na stronach forum, wjększość Pana wypowiedzi ma na celu zareklamowanie swojego towaru, a nie pomoc zainteresowanemu, który zadał pytanie.
Panie TB, a nie lepiej byłoby dla Pana doradzać bezinteresownie :D , myślę :idea: że wtedy zauinteresowani klienci sami by się do Pana zgłosili, a tak :?:
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 cze 2005, 12:59

Ogrzewanie czy wentylacja są koniczne niezależnie o tego czy ściana ma 0.1 czy 0.25W/m2K a izolacji nie sprzedaje. Nie mam też klientów z relkam tylko ci co już byli podsyłają następnych.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 30 cze 2005, 13:15

Witam
Panie TB raz pan mówi cytat "Ogrzewanie czy wentylacja są koniczne niezależnie..", cgyba nikt temu nie przeczył, a innym razem że wszystlo się ze sobą zazęcbia, to jak to w końcu wg Pana to jest, zdecyduj się Pan raz i mów zawszsze to samo (no chyba że w międzyczasie zmienił Pan zdanie, wtedy moją uwagę proszę pominąć).
A jeżeli nie ma Pan klientów z reklam na forum to nic dziwnego, a jeżeli pana porady są bezinteresowne to dlaczego ciągle się Pan odwołuje do swojej stroni i podaje Pan swój telefon :?: .
pozdrawiam
PS swoją drogą bardzo ograniczony ma Pan zasięg w zbieraniu klientów i co Pan ciągle się tłumaczy że nie sprzedaje Pan izolacji, przecież nikt tego nie twierdził.

ecovario

autor: ecovario » 30 cze 2005, 14:10

Panowie, a może posprzeczalibyście się dla dobra czytelników o naszym temacie. :wink:

Pozdrawiam
Artur Mettel

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 cze 2005, 14:13

Naprawdę nie rozumiem już o co chodzi. Ma Pan jakieś pretensje do mnie czy do mojej firmy , coś Pana skrzywdziłem? Zrobi ł Pan skuteczną izolację i wentylację i nie działa?
A co do wentylacji to nie spotkałem jeszcze skutecznej i działajacej wentylacji grawitacyjnej w domu parter +poddasze dlatego "wentylacją" nie nazywam wentylacji grawitacyjnej tylko skuteczne rekuperatory. Może za dużo tych w... ale chciełem jasno wyrazić swoje poglądy oparte na pomiarach.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 01 lip 2005, 6:13

Witam
Bardzo chętnie Panie Ecovario, tylko jest z tym jeden problem, każda dyskusja z Panem TB obojętnie jaka by nie była zawsze schodzi na to co on sprzedaje (proszę poczytać inne tematy, gdy tylko ktoś zaproponuje coś innego, zaraz jest złoty środek na wszystko włna + folia, niecentralne ogrzewanie i rekuperator), wielokrotnie Pan TB był pytany o szczegóły swoiego rozwiązanie, i za każdym razem zmieniał wtedy temat.
Wracając do tematu Pan Panie Ecovario też się nie popisałeś swoją pierwszą wypowiedzia, potraktowałeś czytelników forum tak samo jak Pan TB rzuciłeś hasło i koniec, ale na szczęście później się Pan poprawił i teraz temat jest bardziej przejrzysty.

Moje działenia Panie Ecovario i Panie TB dążą do tego że jeżel ktoś proponuje rozwiązania, które mogą spowodować komplikacje w późniejszej eksploatacji budynklu, to żeby razem z propozycją o takowych poinformował pytającego (a ocieplenie od wewnątrz wełna+folia jest bardzo trudne i niesie ze sobą wiele ograniczeń, jak również ocieplenie płytami ma swoią technologie wykonania a nie dowolność, co akurat zostało chociaż w części wyjaśnione).
pozdrawiam

PS. Panie TB na Pana pytanie odpowiem tak:
rzecz dzieje sięw sądzie oskarżony o coś tłumaczy się przed sędzią
- Wysoki Sądzie dlaczego mnie Wysoki Sąd karze, przecież to nie Wysoki Sąd skrzywdziłem?

Panie TB jeszcze jedno niedawno mówił Pan że swoimi wypowiedziami przyciągnełem Panu klientów, a teraz ma Pan pretensje, powinien się Pan chyba cieszyć?
Ostatnio zmieniony 01 lip 2005, 9:16 przez Woltar, łącznie zmieniany 1 raz.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 01 lip 2005, 7:49

To jest nudnę z tymi mostkami, przecież jedną z zalet zamkniętych izolacji jest właśnie brak mostków. Gdy Pan ma obiekcje może Pan część izolacji zrobić na zewnątrz.
Pan odpowie sobie na następujące pytania:
-Czy będzię w przewidywalnym czasie 3-10 lat drożało relatywnie ogrzewanie?
-Czy jeżeli w Skandynawi izolację robi się na poziomie 0.1W/2xK w Niemczech 0.13 W/2xK
to u nas taka izolacja nigdy nie będzie obowiązywała?
-Czy da się zrobić zrdową , suchą ścianę o takim współczynniki w technologii ceramicki czy gazobetonów?
Ciekaw jestem co na to redakcja?
Pozdrowienia

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 04 lip 2005, 8:48

Witam
Panie Ecovario zapraszam do dyskusji, proponował Pan rzeczową rozmowę to może się Pan włączy i wypowie się na temat docieplenia od wewnątrz (wady, zalety, niebezpieczne punkty itd).
pozdrawiam

ecovario

autor: ecovario » 07 lip 2005, 13:47

Witam,
Panie Woltar chętnie odpowiem Panu na zadane konkretne pytania i zapraszam do zapoznania się z moją wypowiedzią na poprzedniej stronie oraz z informacjami zawartymi na stronach ecovario.pl calsitherm.de klimaplatte.net

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 07 lip 2005, 14:09

Witam
Pana wypowiedzi czytałem na gorąco, na stonie Pana firmy również byłem, choć jeszcze z braku czasu nie wszystko przejrzałem, ale napewno w razie jakiejś potrzeby wiem gdzie zaglądnąć.
Jeżeli chodzi o pytanie, jako firma zajmująca się izolacją od wewnątrz napewno wiecie z jakimi komplikacjami, spotka się inwestor izolując dom od środka np. wełną ina to folia.
Po waszych wypowiedziach wiemy (z innych żródeł również) czym jest płyta przez was polecana, ale co gdy ktoś zrobi to przy pomocy wełny i foli. chodzi mi o wypunktowanie miejsc gdzie są mostki cieple, którędy wilgoć się dostanie pod folie itp. mankamenty tego rozwiązania. Jak mniema jak ktoś się dowie ile jest miejsc problematycznych, będzie bardziej wyraźnie widział zalety waszych produktów.
serdeczne dzięki za włączenie się do dyskusji
pozdrawiam
PS. Dużo tych miejsc było już wskazane w innych dyskusjach, ale proszę się nie zniechęcać i podać wszystkie, są niestety osoby które ich niedostrzegają

ecovario

autor: ecovario » 12 lip 2005, 16:04

Witam,
Problem powstający przy docieplaniu pomieszczeń przy pomocy takich materiałów jak styropian, wełna, folia i płyta gipsowo/kartonowa to kondensat powstający na tych powierzchniach! Kondensat powstaje dlatego, iż stosując te wyżej wymienione materiały ze ściany tworzy się konstrukcja paroszczelna, deregulująca naturalną wędrówkę wilgoci w postaci pary wodnej przez ściane. Zależność tej wędrówki uwarunkowana jest warunkami atmosferycznymi w pomieszczeniu i na zewnątrz (temperatura, ciśnienie, względna wilgotność powietrza). Mówiąc prostymi słowami przy zastosowaniu np. folii czy styropianu, z pomieszczeń robią się „gumowe baloniki”. Efekt na pierwszej paroszczelnej powierzchni (folia lub styropian) jest dokladnie taki sam jak w balonie, w którym znajduje się ciepłe i wilgotne powietrze, który zimą wystawimy na mróz. Ciepłe powietrze wykrapla się na zimnej ścianie! Innym przykładem demonstrującym opisane zjawisko jest plastikowa butelka z niewielką ilością wody wystawiona na słońce. W niej również para wodna wykrapla się na ściankach. Jeśli natomiast zamiast paroszczelnej (plastikowej) butelki zastosujemy gliniany (paroprzepuszczalny) dzbanek, ten problem nie pojawi się. Ze ścianą w domu nie jest inaczej.

Skutkiem tego procesu oraz braku paroprzepuszczalnosci ściany jest porost grzyba oraz pleśni i związane z tym problemy niszczenia murów, i co gorsze – zdrowia.
Przy (na pozór eleganckim) zastosowaniu płyt gipsowo/kartonowych wydawać by się mogło, że efektu wykraplania się wilgoci nie ma, bo na pierwszy rzut oka go nie widać, ale zasad fizyki obejść się nie da! :wink: Osobom, które zastosowały takie rozwiązanie, radzimy zerknąć pod konstrukcję zanim grzyb opanuje całą ścianę!

Płyta klimatyczna Calsitherm Klimaplatte nie jest tylko zwykłym termoizolatorem, który likwidując jeden problem stwarza kolejny. Jej atutem jest połączenie paroprzepuszczalności z twardą, lekką strukturą krystaliczną.

Pozdrawiam
Artur Mettel

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 13 lip 2005, 6:21

Witam
Dzięki za włączenie się do dyskusji. :D
Panie Ecovario, a co z mostkami o które pytałem :?:
pozdrawiam

PS. Myślę że byłby wskazany język choś trochę bardziej techniczny :lol:

ecovario

autor: ecovario » 13 lip 2005, 8:35

Witam,
Proszę mi wybaczyć, ale nie chciałbym się wypowiadać na temat technologii, których nie stosujemy i które już z założenia mijają się z celem (docieplenie od wewnątrz). Myślę, że chcąc zasięgnąć niezależnej porady, powinien Pan się zgłosić z takim pytaniem do biura projektowego, które poznało i przetestowało nasze i inne rozwiązania techniczne. Na życzenie prześlemy Panu adresy takich biur. Inną możliwością jest nadesłanie pod nasz adres przekroju ściany w celu przeprowadzenia symulacji komputerowej przy użyciu programu COND lub DELPHIN4 wizualizującej dwu- i trójwymiarowo zawartość wilgoci w poszczególnych warstwach muru, ich temperaturę oraz punkt rosy. W ten sposób otrzyma Pan konkretną odpowiedź na konkretne pytanie. Naturalnie uwzględnimy oba rozwiązania!

Pozdrawiam
Artur Mettel

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 13 lip 2005, 9:09

Witam
Szkoda, że bez wypowiedzi na zadany temat.
Z Pana propozycji odnośnie biura projektowego raczej nie skorzystam, gdyż nie mam najmniejszego zamiaru ocieplać domu wełną od środka, a za drugą propozycję dziękuję na pewno skorzystam.
pozdrawiam


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów