Podłogowe w bloku

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

gregorio__80
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2009, 18:38
Podłogowe w bloku

autor: gregorio__80 » 13 maja 2009, 21:35

:D Witam mam taki szalony pomysł a mianowicie remontując swoje mieszkanie wpadłem na pomysł wykonania ogrzewania podłogowego w łazience o pow.6m2.
I tu pytanie czy jeśli wykonam taką instalacje podłączając ją do pionu c.o. przebiegającego przez łazienkę znajdującą się na 2piętrze w 4piętrowym bloku to nie zakłóci to pracy grzejników na piętrach wyżej mam na myśli ciśnienie wody i opór jaki będzie stawiać ta instalacja. Czy może się okazać że to przez moje podłogowe woda nie popłynie bo będzie za duży opór czy w takiej sytuacji nie lepiej będzie jeśli gałązki od pionu c.o. wykonam na jakiejś wysokości zamiast przy samej ziemi.
Instalacja oczywiście w pex zaciskowym
Co wy na to :?: :idea:

Andrzeju
Aktywny
Aktywny
Posty: 148
Rejestracja: 03 kwie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gliwice

autor: Andrzeju » 16 maja 2009, 12:49

Pomysl rzeczywiscie szalony, bo woda do normalnych grzejnikow jest za goraca do ogrzewania podlogowego - podloga bedzie zwyczajnie parzyla. Co do oporow hydraulicznyc to tu bym sie nie obawial - ostatecznie i tak musialby byc zawor, ktory bedzie regulowal doplyw wody do podlogi i na nim sie przeplyw wyrowna. Ale z ta temperatura to niestety trzeba by dac pompe mieszajaca i obnizajaca temperaure.
Moim zdaniem to daj sobie mate elektryczna pod podloge - wiem ze elektrycznie to drogo, ale pomieszczenie male, wiec wiele sie na to nie wyda, a zaleta taka ze grzac mozna caly rok. U mnie w bloku teraz wylaczyli ogrzewanie i w lazience jest paskudnie wilgotno. Zaluje ze wtedy gdy robilem remont nie dalem takiej maty.
Andrzeju

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

autor: fpz » 17 maja 2009, 20:26

tu się nie zgodzę z Andrzeju.
Po pierwsze, jeżeli ten pion jest rzeczywiście grzejnikowy a nie świecowy to możesz podłączyć podłogówkę. Jak to zrobić? W powrót swojego grzejnika włączasz zasilanie pętli podłogówki. Na wejściu do podłogówki dajesz specjalny zawór (np danfoss.ipapercms.dk/Heating/AutoGen/VDTGU149/?ForceLanguage=pl ) powrót podłógówki w miejsce właczenia powrotu grzejnika do pionu. Jeżeli jest to pion grzejnikowy to raczej nie martwiłbym się o zakłócenia, zwłaszcza jeżeli są tam zawory trmostatyczne. Możesz to zastosować pod warunkiem gdy wymieniony pion jest grzejnikowy nie świecowy.

Andrzeju
Aktywny
Aktywny
Posty: 148
Rejestracja: 03 kwie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gliwice

autor: Andrzeju » 17 maja 2009, 21:28

Podłączenie podłogówki do powrotu z grzejnika to ciekawy pomysł. Przyznaję, że nie pomyślałem o tym. Zgadzam się że tak mogło to by być i by działało poprawnie.
Andrzeju

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

autor: fpz » 18 maja 2009, 20:00

to fajnie że też na to wpafdłeś ale zmartwie cie Oventrop, Danfoss, Heiamier i inni byli od ciebie szybsi, Ale ponoć człowiek uczy się całe życie a i tak umiera niewiele wiedząc :lol:

Awatar użytkownika
e-multimax
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 09 gru 2008, 15:42
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

autor: e-multimax » 20 cze 2009, 18:12

lepiej zamontuj podłogówkę elektryczną (matę grzejną) i po problemie, po co kombinować. Będziesz mógł mieć ciepłą podłogę również poza sezonem grzewczym, a temperaturę podłogi będziesz mógł sobie dowolnie regulować.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google Adsense [Bot] i 165 gości

Gotowe projekty domów