Remont komina systemowego

Jesteśmy producentem ceramiki kominowej wytwarzanej w nowoczesnej technologii izostatycznego prasowania. Czym jest ceramika izostatyczna i dlaczego przeważa nad plastyczną? Jaki system kominowy dobrać do budynku wielorodzinnego? Jaki komin dobrze się sprawdzi w budownictwie energooszczędnym? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z firmy Jawar.

Moderator: Kominy JAWAR

honker
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:23
Lokalizacja: koszalin
Remont komina systemowego

autor: honker » 15 lut 2015, 23:19

Z treści poruszanych tutaj tematów dobrze trafiłem,
Mam problem z kominem systemowym już stojącym otóż nie ma trójnika tylko wybity otwór we wkładzie, który popękał oraz dwa wyżej popękane wkłady (oczywista fuszera) . Czy poprawne będzie rozwiązanie tj. wycięcia kątówką na wysokości jednej ściany komina w pustakach na szerokości 20-22 cm po za częścią komina ponad dachem (na szerokość wkładu 20 cm) usunięcie tej widocznej części waty oraz wszystkich wkładów (wytłuczenie) włożenie wszystkich nowych, uzupełnienie waty i obmurowanie. Czy po wycięciu części pustaków, który jest prowadnicą dla wkładów ale z zachowaniem narożników komin będzie stabilny może wzmocnić go jeszcze kątownikami g/w. Czy jest takie coś dopuszczalne? Proszę o sugestie.

JTD
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 lut 2013, 21:53
Lokalizacja: łódzkie
Re: Remont komina systemowego

autor: JTD » 16 lut 2015, 21:59

Obecnie firm produkujących kominy systemowe jest bez liku. Sprawa jest zbyt poważna dla laika, jakim zapewne jesteś. Zgłoś swoje zamiary producentowi twojego komina - powinien ci pomóc.
nie po to człowiek żyje żeby pracować, lecz po to pracuje żeby żyć

honker
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:23
Lokalizacja: koszalin
Re: Remont komina systemowego

autor: honker » 18 lut 2015, 21:39

Mój producent nie odpowiada ale temat jest otwarty. Kto wie jak może się zachować konstrukcja komina z pustaków betonowych 40x40 z wyciętym pasem o szerokości 20cm i zachowanych narożnikach?

JTD
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 lut 2013, 21:53
Lokalizacja: łódzkie
Re: Remont komina systemowego

autor: JTD » 19 lut 2015, 10:01

honker pisze: Kto wie jak może się zachować konstrukcja komina z pustaków betonowych 40x40 z wyciętym pasem o szerokości 20cm i zachowanych narożnikach?

Konstrukcja wytrzyma, o ile wykona się to w odpowiedni sposób (nie młotkiem udarowym :!: )
Dobrze by było po założeniu nowych pustaków, wkładu i wełny ubytki w pustakach umiejętnie uzupełnić (wylać beton w mini-szalunkach tam, gdzie to nieodzowne w taki sposób, aby czasami nie przymurować wkładu do pustaków!).
Zasadniczy problem jest w doświadczeniu i umiejętności wykonania tej precyzyjnej roboty.
Powtórzę - to nie jest robota dla amatora :!:
nie po to człowiek żyje żeby pracować, lecz po to pracuje żeby żyć

syl_sio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 31 lip 2014, 15:04
Re: Remont komina systemowego

autor: syl_sio » 20 lut 2015, 23:10

ja jestem zadowolony z systemu kominowego tej firmy http://www.checz.pl/ . mają oni spory wybór i na pewno znajdziesz tam odpowiednie produkty do swojego domu.

honker
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:23
Lokalizacja: koszalin
Re: Remont komina systemowego

autor: honker » 01 mar 2015, 19:59

Znalazłem, udało się mam fakturę zakupu komina, jest to komin LZMO. Człowiek pisze że można wyciąć ale tylko jedną i sugeruje żeby jedynie zakitować pęknięcia, hymmm, no kominiarz po spuszczeniu kamery sugerował jednak naprawę. Co do ekip, które remontują kominy, ZLMO milczy, jutro będę drążyć z nimi temat. Nie ma chętnych firm zachodniopomorskim/pomorskim, które naprawiają kominy systemowe, jak już to naprawiają to swoje systemy. Mam pytanie:
czy da radę rozdzielić wkłady sklejoną kitem do kominów nie uszkadzając ich?
Muszę zostawić wyczystkę nie uszkodzoną. Na wyczystce będę ustawiać nowe wkłady. Nie mylę się chyba ale nie da rady dopasować np do wyczystki wkładów innego systemu. A właśnie spotkaliście się by była dostępna tzw redukcja ceramiczna z wkładów 200 mm na 180 mm (wyczystka 200>redukcja>wkłady 180).

przemozo
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, 12:12
Re: Remont komina systemowego

autor: przemozo » 15 cze 2016, 12:17

Drodzy Państwo prześcigacie się na różnych producentów a mam wrażenie że mało kto chyba wie że wszyscy proponują komin gdzie rura ceramiczna wykonana jest tą samą technologią czyli oprócz nazwy to te komin się niczym nie różnią. Wskazani przez Państwa producenci proponują rurę ceramiczną tzw. plastyczną czyli formowaną na mokro i dopiero wypalaną. To powoduje że taka rura jest bardziej porowata bo woda w procesie wypalania nam odparowuje pozostają wolne przestrzenie mikropęknięcia i co za tym idzie ceramika bardziej siąknie wilgoć a co za tym odporność na szok termiczny zdecydowanie spada a kontakt bezpośredni z ogniem rury spowoduje że pęknie. Więc jeżeli mamy krótkie przyłącze kominka do komina i jest duże prawdopodobieństwo że ogień dociera do rury ceramicznej to rura ceramiczna PLASTYCZNA popęka. Wiele się nie pomylę jeżeli powiem że 90% użytkowników kominków z rurą plastyczną ceramiczną przy trójniku przyłączeniowym i z kolejne dwie ma pęknięte. Zachęcam co zapoznania się technologią IZOSTATYCZNĄ wykonania rury ceramicznej. Taką technologię między innymi proponuje producent www.lzmo.pl oraz zachęcam do zapoznania się ze stroną izostar.pl/ przedstawiającą całą technologię. Pozwolę sobie jeszcze odpowiedzieć na głosy które padły "rury są odchudzone" rozumiem to jako cieńsze. To analogia kiedy telefony komórkowe były grube, duże tzn. że są lepsze niż dzisiejsze smartfony. Technologia izostatyczna polega na sprasowaniu pod dużym ciśnieniem 800 bar na sucho mieszanki gliny i dopiero rura jest wypalana. Takie działanie powoduje że produkt jest jednorodny twardy więc zdecydowanie bardziej wytrzymały na szok termiczny. Najtwardsze skały powstały poprze duży nacisk płyt tektonicznych. I to że są twarde potwierdza też głos niektórych wykonawców że ciężko je się przecina zgadza się ale nie jest nie możliwe przecięcie wystarczy użyć tarczy do betonu pełnej bez wcięć i ciąć rurę izostatyczną na wolnych obrotach. Efekty jak i sposób przecięcia pokazuje że wymieni producenci a rura LZMO IZOSTATYCZNA to dwie różne technologie wykonania produktu
Zachęcam też do zapoznania się z poniższym artykułem:
biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/1599659,lzmo-sa-uzyskanie-certyfikatu-w3g-z-niemieckiego-instytutu-techniki-budowlanej

atyp1
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2013, 1:02
Re: Remont komina systemowego

autor: atyp1 » 07 lip 2017, 22:04

To nie ma żadnego znaczenie. Najlepsze są wsady stalowe.
AS

Awatar użytkownika
Kominy JAWAR
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2017, 12:41
Re: Remont komina systemowego

autor: Kominy JAWAR » 24 lip 2017, 13:51

atyp1 pisze:To nie ma żadnego znaczenie. Najlepsze są wsady stalowe.


Szanowny Panie,

Trudno jest odnosić się do Pana tezy, która nie jest poparta żadnym merytorycznym dowodem.
Niemniej jednak pozwolę sobie odpowiedzieć, że minął się Pan z prawdą.
Firma JAWAR produkuje zarówno kominy stalowe jak i ceramiczne dlatego bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży kominowej możemy stwierdzić, że wkłady stalowe nie będą nadawały się do spalania paliwa jakim jest ekogroszek lub pellet.
W przypadku tych dwóch typów paliw proponujemy swoim klientom wkłady ceramiczne, na które udzielamy 30 letniej gwarancji.
Wkłady stalowe pracujące z piecem na pellet lub ekogroszek nie posiadają żadnej gwarancji producenta ponieważ w procesie spalania wytwarzają się agresywne, mokre spaliny, które powodują szybką korozję wkładów stalowych.

Jawar Sp. z o.o.

Awatar użytkownika
HandlarkaRóżności
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 10 sie 2017, 11:33
Re: Remont komina systemowego

autor: HandlarkaRóżności » 10 sie 2017, 14:39

Remont komina dosyć częstym problemem wszystkich ludzi, którzy posiadają domy wolnostojące, stalowy komin rdzewieje, a ceglany może ulec zawaleniu gdy zaprawa straci na wartości i skruszeje. Dlatego warto załatwić alpinistów, którzy nam podreperują nasze kominy. Sama skorzystałam więc polecam jak najbardziej :).

Mayenna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 17 mar 2017, 10:54
Re: Remont komina systemowego

autor: Mayenna » 18 wrz 2017, 11:52

A ja chciałem Was moi drodzy zapytać o kominy systemowe tej firmy - http://www.systemykominowe.pl/. Kojarzycie te firmę w ogóle? Jeśli tak, będę wdzięczny za komentarz. Właśnie jesteśmy z żonąw trakcie budowy domu i przekonałem ją ostatecznie , żebyśmy postawili na komin systemowy. W końcu komin systemowy może nam pozwolić zaoszczędzić przestrzeń. Dobrze zaprojektowany system kominowy zajmuje przecież mniej miejsca niż tradycyjna konstrukcja. Teraz pozostaje wybór dystrybutora takiego komina i póki, co wpadła mi w oko oferta firmy "Systemy kominowe". Pytanie, co na ich temat sądzicie?

riki656
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2017, 12:27
Re: Remont komina systemowego

autor: riki656 » 09 lis 2017, 12:28

a co to był za remont

___________________________
Frezarka kosmetyczna

Zami
Aktywny
Aktywny
Posty: 240
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Remont komina systemowego

autor: Zami » 16 lis 2017, 5:52

Systemami kominowymi zajmuje się firma Schiedel - https://www.schiedel.com/pl/ więc możesz do nich się zgłosić z tym remontem. Ja myslę od jakiegoś czasu o zamówieniu ich systemu kominowego do naszego domu. Z tego co wiem aja też systemy wentylacyjne.

Awatar użytkownika
Gramin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: Remont komina systemowego

autor: Gramin » 01 gru 2017, 15:09

W sumie najlepiej jest w takiej sytuacji skorzystać z pomocy specjalistów. Wiele firma naprawdę zna się na rzeczy. ;)
http://silver-service.pl/


Wróć do „Systemy kominowe i kominy Jawar”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów