adaptacja piwnicy (projekt schodów)

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

shops
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2009, 10:28
adaptacja piwnicy (projekt schodów)

autor: shops » 27 paź 2009, 10:32

Witam, jestem właścicielem piwnicy w kamienicy znajdującej się w centrum małego miasta na Podkarpaciu. Chciałbym zaadoptować piwnicę do celów handlowo usługowych. Interesuje mnie wybudowanie wejścia do piwnicy z ulicy (chodnika).
sufit w piwnicy znajduje się na wysokości chodnika, więc wydumałem, że potrzebne będą schody. Według mojej wizji zająłbym ok. 2m2 chodnika należącego do miasta. Udałem się do miejskiego zarządu dróg i tam powiedziano mi, że raczej nie będzie problemu, gdyż moje schody nie wyszłyby poza lico budynku ( nie zajmowałyby uczęszczanej przez pieszych części chodnika).
Jednak powinienem złożyć pismo w którym wytłumaczę o co mi chodzi + plan,~ (projekt, rysunek schodów), które chcę wykonać, zrobiony przez osobę uprawnioną, ("budowlańca"), nie wiem czy chodzi o architekta, czy ktoś inny może to wykonać.
Moje pytanie kieruje do osób które mają uprawnienia i w rozsądnych pieniądzach zgodziłyby się wykonać ten "projekt" schodów zewnętrznych do piwnicy. Proszę o kontakt i wstępną ogólną cenę takich usług?

Przemek
Re: adaptacja piwnicy (projekt schodów)

autor: Przemek » 27 paź 2009, 22:10

chyba na leniuszka troszke .. poczytaj tematy na forum


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów