Wycinanie drzew na swojej posesji.

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Anethe
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2009, 19:20
Wycinanie drzew na swojej posesji.

autor: Anethe » 25 paź 2009, 10:43

Witam

jak to jest z wycinką drzew na swojej posesji?

czy bez problemu mogę wyciąć te , których nie chcę??

Czy jest jakaś różnica między iglakami a liściastymi drzewami?

bo wiem że z owocowymi nie ma problemu...

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Omen07
Aktywny
Aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 18:29
Lokalizacja: podkarpacie
Re: Wycinanie drzew na swojej posesji.

autor: Omen07 » 25 paź 2009, 16:22

Wycinka drzew winna być zgłoszona w Urzędzie Gminy. W przypadku gdy jest to teren z którego opłaca się podatek leśny ( tak jest w moim przypadku), udałem się do leśniczego zatrudnionego w UG, zgłosiłem mu chęć wycięcia kilku drzew, ten przyjechał na działkę, obejrzał drzewa, oznaczył je, wydał zgodę na wycięcie. Po ścięciu przyjedzie na działkę i je ocechuje. No a potem do tartaku.... Drzewami rosnącymi poza lasami zajmuje się w UG osoba od zieleni. Moja rada jest taka: udaj się do właściwego Urzędu Gminy, tam na pewno wskażą kompetentna osobę do załatwienia tej sprawy. Mnie nic to nie kosztowało, a pod wycinkę mam 6 jesionów i dęba....

Pozdrawiam Adam.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów