Budowa domu na ziemi rolnej przez rolnika

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mariusz8510
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2009, 14:20
Budowa domu na ziemi rolnej przez rolnika

autor: Mariusz8510 » 22 paź 2009, 22:17

Witam,
Planuje kupic dzialke rolna:
otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2257814
Z kilku powodow:
1.jako lokata kapitału
2. jako rekreacje
ale ostatnio pojawiła sie kolejna opcja aby na tej dzialce wybudowac dom z zabudowa zagrodowa. Ja rolnikiem nie jestem, ale jest nim moja
matka i wszystko było by załatwiane na nia. Matka z wykształcenia jest rolnikiem-ogrodnikiem i posiada 4 lata udokumentowanego doświadczenia które zdobyła pracujac na roli u swoich rodzicow w mlodosci jakies 20 lat temu.
I moje pytanie:
1.Czy moja matka w swietle prawa dalej jest rolnikiem? mimo iz od 20 lat na roli nie pracuje
2. Jak jest procedura prawna aby po zakupie tej ziemi moja matka
mogla postawic na niej dom?
Na necie co prawda jet duzo informacji, ale czasami sa sprzeczne ze soba nieaktualne itd. dlatega zadaje te pytanie na forum
pozdrawiam

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów